5 medali zapaśniczek w Pucharze Polski

niedziela, 22.10.2017 09:00 1798 1

W dniach 20-21 października w Siedlcach odbył się Jesienny Puchar Polski Kadetek oraz Juniorek w Zapasach. W zawodach udział brało 140 zawodniczek z 35 klubów z Polski.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowały: Sylwia Martyka, Paulina Martyka MULKS JUNIOR Dzierżoniów, Olimpia Łosyk, Magda Błaszczyszyn, Sandra Moskal, Roksana Łosyk, Sylwia Moskal – UKS IRON BULLS Bielawa.

Najlepiej spisały się Sylwia Martyka kat. 56kg kadetki oraz Paulina Martyka 59kg juniorki, które wywalczyły złote medale Pucharu Polski i tym samym obroniły tytułu z roku 2016. Brązowe medale zdobyły Olimpia Łosyk 52kg kadetki, Magda Błaszczyszyn 44kg juniorki oraz Roksana Łosyk kat. 59kg juniorki. V lokatę wywalczyła Sylwia Moskal 46kg kadetki. W walkach eliminacyjnych odpadła Sandra Moskal 49kg kadetki.

Jestem bardzo zadowolony z dziewczyn gdyż tym turniejem kończymy zmagania w Polsce i czas na spokojną pracę w klubie oraz kontrolne starty w Reprezentacji. Był to dla nas bardzo wyczerpujący sezon gdyż, mamy za sobą wiele startów, zgrupowań na których dawaliśmy z siebie 200 %. Cieszę się zapasy tak dobrze rozwijają się w naszym powiecie i co raz więcej młodzieży chcę poświęcić swój czas aby trenować na najwyższym poziomie- Norbert Warchoł.

Wielkie podziękowania dla firmy DRG AGRO GROUP z Tuszyna, która wspiera młodych sportowców.