Akademia Piłkarska Dzierżoniów na turnieju w Marcinowicach

piątek, 23.12.2016 11:29 2487 1

W niedzielny poranek na hali w Marcinowicach odbyła się druga edycja mikołajkowego turnieju piłki nożnej dla dzieci urodzonych w roku 2007 i młodszych, którego tytularnym sponsorem został właściciel firmy S.T.E.P. Pan Robert Zawalich. Na to wydarzenie sportowe zaproszonych zostało 6 zespołów a gospodarze do gry desygnowali 2 zespoły. Były to: Polonia/Stal Świdnica, Akademia Piłkarska Dzierżoniów 2007, Akademia Piłkarska Dzierżoniów 2008, Gryf Świdnica II, Baszta Wałbrzych, Kłos Lutomia, Akademia Piłkarska Marcinowice I oraz Akademia Piłkarska Marcinowice II.

Zawody zostały rozegrane formułą z podziałem na 2 grupy (grupa "A" oraz grupa "B"). Następnie po rozegranych meczach w poszczególnych grupach, zwycięzca oraz wicemistrz awansowali do grupy o nazwie "Liga Mistrzów" natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 awansowały do grupy o nazwie "Liga Europejska". Tam ponownie po kilku meczach uzyskaliśmy odpowiedź na to, kto został zwycięzcą swoich grup.

Po ostatnim gwizdku sędziego i po podliczeniu punktów przez organizatorów poznaliśmy ostateczne wyniki.

W Lidze Europejskiej najlepszym zespołem okazała się Akademia Piłkarska Dzierżoniów 2008, tuż za jej plecami uplasowali się zawodnicy Kłos Lutomia. Na najniższym stopniu podium stanęła druga drużyna gospodarzy AP Marcinowice II a tabele zamknął zespół Gryfu Świdnica II. W lidze Europejskiej wyłonieni zostali także: Najlepszy bramkarz, którym okazał się być zawodnik Gryfu Szymon Kacprzak, Najlepszy Strzelec - był nim Damian Rosada z Kłosu Lutomia z 5-cioma trafieniami na swoim koncie oraz Najlepszy Zawodnik, który gra dla zespołu AP Dzierżoniów 2008 a był nim Dawid Hohol.

W Lidze Mistrzów natomiast wielkim zwycięzcą został zespół Baszty Wałbrzych, który wygrał wszystkie spotkania podczas trwania całego turnieju. Tuż za nimi bardzo mocny zespół AP Dzierżoniów 2007, na podium stanął także pierwszy zespół AP Marcinowice I a całą klasyfikację zamknęli piłkarze Polonii/Stal Świdnica. Nie zabrakło też nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem został Michał Janowicz z Akademii Piłkarskiej Marcinowice, tytuł najlepszego strzelca trafił w ręce Łukasza Malawskiego z Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów 2007, który zaliczył aż 11 trafień w 6 rozegranych meczach. Najlepszym zawodnikiem okazał się piłkarz Baszty Wałbrzych - Kazimierski Mikołaj.
Po ceremonii wręczenia nagród przyszedł czas na wizytę Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci paczką ze słodkościami a następnie wszystkie drużyny zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.
Bardzo dziękujemy zawodnikom za wiele wspaniałych bramek i emocjonujących pojedynków, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym!!

Po zawodach można było usłyszeć od zgromadzonych kibiców oraz trenerów, że organizacja turnieju była wzorowa, za co serdecznie dziękujemy. Na pewno była to ogromna zasługa sponsora Pana Roberta Zawalicha, który ufundował puchary, medale i paczki dla każdego zawodnika oraz nagrody indywidualne.
Wielkie podziękowania dla Akademii pierwszej pomocy z Gimnazjum nr 4 ze Świdnicy za fachową pomoc medyczną a także dla rodziców Akademii Piłkarskiej Marcinowice za organizację ciepłych posiłków i napojów dla zawodników, trenerów i kibiców oraz organizację słodkości do kupienia w naszym "sklepiku" :)