Aurela Nerlo z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów wygrywa eliminację Mistrzostw Polski

poniedziałek, 4.7.2016 16:04 2292 0

Aurela Nerlo z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów wygrywa eliminację Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym!

Aurela Nerlo z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła 1 miejsce w kategorii juniorek w II edycji Nestle Fitness Tour de Toruń, które było kolejną eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Nie był to jedyny sukces Aureli podczas tego startu ponieważ od startu jechała aktywnie i zabrała się w decydującą ucieczkę wyścigu. Taka jazda dała jej 3 miejsce w rywalizacji najlepszych kobiet open.

Nestle Fitness Tour de Toruń rozgrywane było w przepięknym plenerze Staromiejskiego Rynku Torunia na wymagających i technicznych rundach z brukowanymi odcinkami. Panie miały do pokonania 37,5km ciężkiego wyścigu w wysokiej temperaturze. W wyścigu elity kobiet trzecia była Aurela Nerlo a 8 miejsce zajęła Natalia Mielnik. Kategoria orliczek to 4 miejsce po zaciętej walce Doroty Przęzak. Kategorię juniorek uzupełniły na 22 miejscu Weronika Laszkiewicz oraz 27 lokacie Sandra Traczyk. Wyścig elity kobiet wygrała Anna Harkowska z Giant O.K.S. "Warmia i Mazury”.

Podziękowania dla wszystkich sponsorów za okazaną pomoc, a w szczególności Bestor, Tadpol, Roomster, Harfa-Harryson Dolnośląskie Centrum Rowerowe oraz naszemu patronatowi medialnemu: Tygodnik Dzierżoniowski, Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy, Słowo Sportowe, Radio Sudety, Telewizja Sudecka, Radio Zet Gold, Serwis Internetowy Doba.pl, Magazyn Rowerowy Szosa, Wrocławska Gazeta Kolarska.
Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.