Bielawianie na Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce

środa, 8.6.2016 09:23 1371 0

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu 2 czerwca wystąpiło ponad 600 lekkoatletów z dolnośląskich gimnazjów. Walczyli oni o tytuły Mistrzów Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Bielawa była reprezentowana przez uczniów Gimnazjum nr 1 z klubu Muflon Bielawa. Po raz kolejny bielawscy lekkoatleci zaliczyli bardzo udany start. Najważniejszym wydarzeniem był brązowy medal Kasandry Gawry w biegu na 100 m ppł, przy okazji ustanowiła nowy rekord powiatu w tej konkurencji - 16,23 sek.

Rewelacyjnie pobiegła żeńska sztafeta 4 x 100 m w składzie: Żmudzka, Stanek, Gawra, Tomalik N. Wśród 17 zespołów zajęła 7miejsce z doskonałym czasem 54,73. Rywalizacja była tak wyrównana, że między 3 zespołem a 8 była różnica jedynie 1,2 sek. Bardzo dobry wynik uzyskała również Wiktoria Żmudzka na 100 m. Po raz pierwszy złamała granicę 14 sek. i uzyskała 13,64 sek.

Z dobrej strony pokazały się również: Rozalia Stanek w biegu na 100 m ppł czas 19,56 sek., Nikola i Kinga Tomalik w skoku wzwyż uzyskały po 130 cm, Zuzanna Lenkiewicz w debiucie na 100 m pobiegła w czasie 14,27 sek., Małgorzata Cendrowicz na 300 m ppł 57,52 sek.

Zespół dziewcząt z bielawskiego gimnazjum zajął ostatecznie wysokie 9 (!) miejsce wśród 65 startujących szkół. Chłopcy nie mogą pochwalić się takimi sukcesami, jednak skromny sześcioosobowy skład walczył o jak najlepsze wyniki. Bartek Mazur (trenuje również pływanie w klubie Balti Bielawa) ponownie zademonstrował talent biegowy i w biegu na 2000 m zajął 6 miejsce, poprawiając swój rekord życiowy na 6:29,50 min. Jakub Paprota pomimo problemów z rozbiegiem awansował do finału skoku w dal i z wynikiem 5,25 m zajął ostatecznie 8 miejsce. W skoku wzwyż 12 miejsce zajął Krzysztof Galant, który skoczył 155 cm. W wyjątkowo mocno i licznie obsadzonej konkurencji rzutu oszczepem, wystartował udanie Jakub Hendzel, który rzucił na odległość 32,82 m (nowy rekord indywidualny). Ostatecznie zajął 17 miejsce, ale gdyby zawody odbywały się kategorii młodzików, zająłby 4 miejsce. W klasyfikacji drużynowej bielawianie uplasowali się w połowie stawki i zajęli 28 miejsce na 65 sklasyfikowanych zespołów.

Bielawscy lekkoatleci wystąpili w strojach sfinansowanych przez sponsorów klubu Muflon: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki. Start w zawodach umożliwiło wsparcie Urzędu Miasta Bielawa oraz OSiR Bielawa.