Damian Kolanek Międzynarodowym Wicemistrzem Polski Juniorów w Zapasach

poniedziałek, 23.5.2016 11:15 1600 0

W Rudniku nieopodal Raciborza w dniach 20-22 maja odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Kadetów w Zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział brało 165 zawodników z 8 Państw.

UKS IRON BULLS Bielawa reprezentował Damian Kolanek uczeń Wielozawodowej Szkoły w Bielawie.

Zawodnik Bielawskiego Klubu rywalizował w kat. 50 kg, gdzie wywalczył 2 miejsce oraz Tytuł Międzynarodowego Wicemistrza Polski Juniorów w stylu wolnym.

Jest to już drugi krążek wywalczony rangi Mistrzostw Polski przez naszego zawodnika, gdyż Damian w Mistrzostwach Polski Juniorów w stylu klasycznym zdobył brązowy medal.

Ciesze się, że Damian stanął do rywalizacji w tak ciężki Turnieju. Każdy Turniej Rangi Międzynarodowej to ogromne wyzwanie dla każdego uczestnika.

W tym sezonie zawodnicy naszego klubu zdobyli już 4 medale rangi Mistrzostw Polski oraz zdobyli 37 punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wielkie podziękowanie dla Władz Miasta Bielawa za wsparcie dokonań młodych zapaśników z klubu IRON BULLS Bielawa.

Również wielkie podziękowania dla sponsora klubu firmy DRG Agro Group z Tuszyna – Rafał oraz Daniel Gogolewscy.