Denis Mateyko zdobywa srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zapasach

niedziela, 15.10.2017 21:14 1924 0

W dniach 13-15 października w Osielsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w stylu wolnym oraz kobiet.

W mistrzostwach UKS IRON BULLS Bielawa reprezentował Denis Matejko, który rywalizowałw kat. 125 kg.

Zawodnik naszego klubu świetnie zaprezentował w eliminacjach gdzie wygrał dwa pojedynki przed czasem i awansował do ścisłego finału najcięższej kategorii wagowej w zawodach 125kg. Niestety w wielkim finale Denis uległ przez przewagę techniczną zawodnikowi z Radomia i tym samym dobył srebrny medal w Mistrzostwach.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego zawodnika, który wywalczył wicemistrzowski tytuł, gdyż to kolejna impreza rangi Mistrzostw Polski w której zdobywamy medal. Uważam, że szkolenie w naszym klubie idzie bardzo dobrze gdyż w tym sezonie mamy szansę zostać najlepszym klubem w Powiecie Dzierżoniowskim według klasyfikacji Ministerstwa Turystyki i Sportu z czego będziemy bardzo dumni – Stanisław Warchoł Prezes klubu IRON BULLS Bielawa.

Wielkie podziękowanie dla firmy DRG Agro Group z Tuszyna za wsparcie młodych sportowców.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bielawa.