Dobry weekend szczypiornistów MKS Żagiew

wtorek, 25.10.2016 11:35 1654 0

W miniony weekend MKS Żagiew Dzierżoniów walczył o ligowe punkty w różnych kategoriach wiekowych. Na pięć spotkań klub odniósł trzy wygrane, jeden remis i odnotował jedną porażkę.

Drugoligowcy wyjechali do Brzegu gdzie w 5 kolejce stanęli na przeciw SKS ORLIK. Mecz nie układał się dobrze dla dzierżoniowskich szczypiornistów, którzy po słabym początku przegrywali już 9:2. Do końca pierwszej połowy przewaga Brzegu była wyraźna choć dystans bramkowy zmniejszył się do stanu 13:9.

Żagiew przez cały mecz starała się gonić gospodarzy i była ku temu okazja przy stanie 21:20. Orlik jednak przetrzymał napór MKS. W 59 min. Na tablicy wynik 22:20 i wszyscy zgromadzeni w hali spodziewali się zwycięstwa ORLIKA. Sport jednak rządzi się swoimi prawami. Żagiew zdobyła bramkę kontaktową, a na 20 sekund przed końcową syreną udało się wyrównać 22:22. Desperacki atak Brzegu powiódł się i na 7 sek. Przed końcem 23:22. Żagiew podjęła równie szaloną próbę w efekcie której, DAWID PLATT na sekundę przed końcem meczu ustalił wynik 23:23 !!!

Jeśli nie można wygrać…trzeba nie przegrać. Gratulacje dla drużyny, że pomimo wielkich problemów potrafiła wywalczyć 1 pkt. Przypomnijmy, że kadra zespołu jest bardzo młoda.

Po 5 kolejkach Żagiew zajmuje 4 miejsce w tabeli – 3 wygrane, 1 remis, 1 przegrana.

W sobotnim meczu MKS zagrał bez Damiana Kalinowskiego, Kacpra Matyji, Bartka Galika, Krzyśka Maciaka. Jeszcze w I połowie gry nie mógł kontynuować Mateusz Błażkiewicz i Paweł Kręzel.

W tych okolicznościach remis jest bardzo satysfakcjonujący.

W Brzegu naszych zawodników wspierała dopingiem grupa KLUBU KIBICA.

Żagiew: Kuchciński, Teterycz, Hejnowski - Platt 7, Matlęga 4, Batko 3, Dziewic 3, Kurasiński 3, Chorążyczewski 2, Błażkiewicz 1, Szlachta, Borszowski, Pietrzykowski, Kręzel, Rymsza.

O ligowe punkty walczyli również młodzieżowcy MKS Żagiew.
JUNIORZY MŁODSI odebrali lekcję od Chrobrego Głogów z którym wyraźnie przegrali 44:21.

Zdecydowanie lepiej poradzili sobie MŁODZICY, którzy pewnie ograli Pogoń Oleśnicę 15:33.
Formą strzelecką błysnęli Adam Bugajski (12 bramek), Adrian Straszak (8 bramek) i Bartek Jezierski (7 bramek). Świetnie pokazali się też bramkarze Michał Delmaczyński i Paweł Prysak.

Najmłodsi ligowcy Żagwi (kategoria CHŁOPCY 2004 i mł.) w niedzielę wygrali swój turniej ligowy w którym pewnie pokonali  ŚKPR Świdnica 18:12 oraz SPR BÓR Oborniki Śl. 16:8, tracąc w drugiej połowie zaledwie 1 bramkę.

Świetne mecze zanotowali Kuba Kolinko (6 i 8 bramek), Wojtek Kozłowski (6 i 4 bramki), bramkarze Bartek Stec i Kamil Żyła.