komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

Dożynki w Łagiewnikach

poniedziałek, 4.9.2017 10:41 , komentarze: 6 , odsłony: 3713
kategorie artykułu:

Dożynki Gminne w Łagiewnikach odbyły się w niedzielę 3 września 2017 roku. Rozpoczęły się uroczystą dziękczynną polową mszą świętą na MUSZELCE, którą śpiewem uświetniły chóry FERMATA, CANZONA i LEGATO.

Gospodarz Gminy Łagiewniki, Wójt Janusz Szpot, przywitał delegacje sołectw, wszystkich rolników, mieszkańców oraz szacownych gości, którzy zawitali na tą wyjątkową dla Gminy uroczystość.

Przekazaniu darów na ręce Gospodarza Gminy towarzyszyło sprawozdanie dotyczące sukcesów i trudności, jakie rolnicy napotkali podczas tegorocznych zbiorów oraz piękne podziękowania dla nich wyrażone pieśnią. Kolejno w ceremonii swoje podziękowania wyrazili przedstawiciele Sołectw naszej Gminy. Reprezentacje złożyły na ręce Wójta Gminy Łagiewniki chleb oraz zaprezentowały wieńce dożynkowe. Następnie starostowie dożynek wraz z wójtem częstowali zgromadzonych chlebem z tegorocznych zbiorów. Za stołami zaproszonych gości zasiedli oprócz wójta, kierowników miejscowych zakładów i szkół, przedstawiciel posła Michała Dworczyka - dyrektor biura Janusz Maniecki, senator poprzednich dwóch kadencji Stanisław Jurcewicz, Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski oraz starostowie dożynek. Po głównych uroczystościach wójt Gminy Łagiewniki wraz z dyrektor GOKBiS Izabelą Beno podziękowali pani Alinie Kuźniecowskiej za poprowadzenie już 35.Dożynek Gminnych. Pani Alina otrzymała bukiet z 35 róż.
Następnie na parkiecie gościł Zespół Pieśni i Tańca „Porębiak” z Gminy Oława, który powstał w 1977 roku i od początku swojego istnienia przekazuje swoim widzom słuchaczom autentyczny folklor, tradycje i zwyczaje narodowe.

 

Sołtysi stworzyli Amatorską Grupę Artystyczną Sołtysów Gminy Łagiewniki, która zaprezentowała przedstawienie „Na podwórku”. Na końcu wystąpili milusińscy z przedszkola "Na Akacjowym Wzgórzu” oraz ze Szkoły Podstawowej w Jaźwinie.
Młodzież wypatrywała sportowej grupy sztuki walki Muay Thai pod kierunkiem Przemka Łagody. Grupa zaprezentowała się w okazałym sprzęcie sportowym do prezentowania sztuk walki.
Ciekawym projektem były występy duetów śpiewających znane utwory. Utwory śpiewała nasz uzdolniona młodzież waz z członkami naszych chórów.
Gwiazdą wieczoru był Tomek Karolak wraz z zespołem, którego trzon tworzył Bartek Miecznikowski, muzyk i kompozytor, który współpracuje z wieloma prestiżowymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Zespół „Pączki w tłuszczu” powstał z muzycznej pasji Tomka Karolaka, który już w serialu "39 i pół" prezentował swoje wokalne umiejętności wykonując utwór "Zabiorę Cię". Pierwszy singiel tego zespołu zatytułowany "Tylko bądź" ukazał się 1 lutego 2013 roku i zapowiadał debiutancką płytę "Pączków w tłuszczu". Od tamtej pory zespół zagrał mnóstwo koncertów w całej Polsce nawiązując ze swoją publicznością niezwykłą nić porozumienia. A Tomasz Karolak podczas koncertów swoją osobowością zachwyca nie tylko damską część. Występ pomimo chłodnej i deszczowej pogody zgromadził wielu sympatyków tego rodzaju muzyki. 

Tadeusz Szot  

 

Wasze komentarze

A GDZIE WOJTAL PIERWSZA SZKLANA ŁAGIEWNIK.
środa, 06.09.2017 18:50 autor:
A gdzie fotki Karolaka?...:)
poniedziałek, 04.09.2017 15:01 autor: Etna
wtorek, 21.11.2017 08:36
poniedziałek, 20.11.2017 19:10
niedziela, 19.11.2017 18:35
4
wtorek, 14.11.2017 08:00
8
niedziela, 12.11.2017 19:42
53
niedziela, 12.11.2017 14:35
5
poniedziałek, 9.10.2017 16:33
sobota, 4.11.2017 15:15
14
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Miral
Miral
Dzieciolandia
Dzieciolandia
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Pracownia Ciast i Tortów
Pracownia Ciast i Tortów
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Szkoła Jazdy Jazda z Drozdem
Szkoła Jazdy Jazda z Drozdem
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar