komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 27 kwietnia 2017

Zyty, Teofila

Dzierżoniów znów wyróżniony

poniedziałek, 20.3.2017 15:19 , komentarze: 0 , odsłony: 417
kategorie artykułu:

Za unijne pieniądze zdobywane na rozwój oświaty. Nasze miasto znalazło się na piątym miejscu w Polsce pod tym względem. Ranking „Dotacje Unijne w Oświacie” opracowało specjalizujące się w sprawach samorządów wydawnictwo „Wspólnota”.

Wyniki rankingu ogłoszono 15 marca w Toruniu, podczas Ogólnopolskie Konferencji Samorządu i Oświaty–Edukacja Przyszłości. W rankingu uwzględniano dotacje związane z finansowaniem bieżących zadań w oświacie z pominięciem wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2007-2015. W tym czasie Dzierżoniów realizował kilka ważnych projektów oświatowych, na które pozyskał łącznie ponad 9 milionów zł.

Każdy może zostać Omnibusem -  6.969.149,98 zł dofinansowania  
Projekt realizowano w latach 2009-2012 w ramach partnerskiej współpracy Dzierżoniowa (lider projektu), Serocka i Kluczborka. 5.762 uczniów z 31 szkół szkół podstawowych i gimnazjów doskonaliło i rozwijało kompetencje porozumiewania się w językach obcych, logicznego myślenia, podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, informatycznych oraz umiejętności uczenia się ze zrozumieniem. W ramach tego projektu szkoły zyskały także nowoczesne wyposażenie, m.in. tablice interaktywne, mikroskopy z kamerami, przestrzenne modele DNA, zestawy plansz i foliogramów tematycznych o treściach przyrodniczych oraz  stacje meteorologiczne, aparaty cyfrowe  i zestawy programów do obróbki zdjęć.

Nauka to wyzwanie - mamy na to rozwiązanie -  683 176,94 zł dofinansowania
Z projektu wyrównującego szanse edukacyjne skorzystało 540 uczniom dzierżoniowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Polegał on na organizacji dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego, matematyki, fizyki chemii i języków obcych. Dzierżoniowskie szkoły wzbogaciły się również o nowe wyposażenie, m.in. słowniki do języków obcych i flipcharty, natomiast uczniowie oraz trenerzy otrzymali bezpłatnie m.in. podręczniki, ćwiczenia, testy i słowniki. Dzięki temu uczniowie mający problemy w nauce poprawili swoje oceny, zwiększyli motywację do nauki i nabrali pewności siebie.

Edukacyjna przygoda – zajęcia dodatkowe dla najmłodszych uczniów - 338 376,95 zł dofinansowania
Projekt skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. 663 uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, zagrożonych ryzykiem dysleksji, mających trudności w zdobywaniu umiejętności matematycznych,  otrzymało wsparcie w postaci dodatkowych zajęć i bezpłatnych pomocy dydaktycznych. Szkoły otrzymały m.in. laptopy z oprogramowaniem, gry interaktywne, edukacyjne, dydaktyczne, programy do diagnozy i terapii logopedycznej.

Edukacyjna przygoda - wszystko zaczyna się w przedszkolu -  847 483,06 zł dofinansowania
Grupę docelową stanowiło 70 dzieci w wieku 3-5 lat z przedszkoli publicznych oraz 116 rodziców i opiekunów prawnych. W ramach projektu utworzono 3 dodatkowe oddziały w przedszkolach publicznych, w których realizowane było wychowanie zdrowotne, opieka pielęgniarska, opieka logopedy, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna i opieka rehabilitacyjna dla 3 niepełnosprawnych dzieci. U dzieci wykonano łącznie 264 badań m.in. wad postawy, wzroku i słuchu. Do nowoutworzonych oddziałów przedszkolnych zakupiono: meble do sal przedszkolnych oraz do szatni, zabawki, pomoce dydaktyczne, tablice korkowe i magnetyczne, programy edukacyjne i książki oraz artykuły papiernicze i biurowe niezbędne do prowadzenia zajęć, telewizory, odtwarzacze DVD, radioodtwarzacze, notebooki z oprogramowaniem i nakładki dotykowe.

W TPD każdy znajdzie to, co chce - buduj z nami swoją przyszłość -  499.321,44 zł dofinansowania
Liderem programu był urząd, partnerem dzierżoniowski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Celem programu była aktywna integracja i zapobieganie wykluczeniu społecznemu. Program objął wsparciem 481 uczestników - uczniów, dorosłych, samotnych matek i bezrobotnych. W ramach programu organizowano bezpłatne zajęcia i porady profilaktyczno-wychowawcze. Rodzice korzystali z usług psychologa, logopedy i pielęgniarki. Dzieci otrzymywały bezpłatne posiłki.

Źródło: UM Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
3
wczoraj, 13 godz temu
1
wczoraj, 14 godz temu
2
wczoraj, 15 godz temu
7
wczoraj, 16 godz temu
1
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 25.4.2017 21:00
wtorek, 25.4.2017 14:34
wtorek, 25.4.2017 14:13
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
portalenieruchomosci.pl
portalenieruchomosci.pl
Szkoła Jazdy Jazda z Drozdem
Szkoła Jazdy Jazda z Drozdem
Dzieciolandia
Dzieciolandia
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Dywany Dzierżoniów
Dywany Dzierżoniów
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kominki Multimedialne
Kominki Multimedialne
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Miral
Miral
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER