Dzierżoniowscy strażacy pobiegli „O Złotą Barć”

wtorek, 26.9.2017 13:20 2099 0

203 biegaczy ukończyło V Kluczborski Bieg Przełajowy „O Złotą Barć” w niedzielę 24 września. Po raz trzeci do wyboru były dwa dystanse - na 5 i 10 km. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie wybrali ten krótszy.

Nasze miasto reprezentowali, osiągając całkiem dobre wyniki, Bogdan Najdek - 4 miejsce, Wojciech Iwachów– 7 miejsce, Piotr Wyrostkiewicz– 14 miejsce, Krzysztof Milnerowicz– 6 miejsce i Piotr Sawicki – 18 miejsce. Zawodnicy byli pod wrażeniem organizacji biegu i już zapowiadają, że jeśli nadarzy się okazja, chętnie wezmą w nim udział ponownie.

Oprócz reprezentacji Dzierżoniowa w zawodach uczestniczyło również ponad 100 osób z Kluczborka i wiele spoza niego (m.in. z Praszki, Gorzowa Śląskiego, Wielunia, Namysłowa, Wrocławia, Opola, Olesna, Kędzierzyna Koźla). To właśnie przyjezdni zdobyli Złote Barcie.

Zwycięzcą biegu na 10 km został opolanin Michał Zaremba z wynikiem 33:55. Spośród kobiet na dystansie 10 km wygrała Ryguła Anna z Korfantowa osiągając czas 42:32. W biegu na 5 km najlepszym wśród mężczyzn okazał się ponownie Kamil Baron z czasem 16:15, a wśród kobiet tryumfowała Ukrainka Anna Zhmurko  osiągając czas 18:43.

Urząd Miejski w Kluczborku: Galeria

Marcin Szecel: Galeria

Artur Nowak: Galeria

o Kluczborku inaczej: Galeria

Małgorzata Łobos: Galeria

Aleksander Malong: Galeria

Źródło: UM Dzierżoniów