Dziewczęta z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 na podium we Wrocławiu

poniedziałek, 2.10.2017 11:15 1704 0

28 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się finał szkolnej ligi lekkoatletycznej czyli Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska. Bielawa reprezentowana była przez 12 - osobową drużynę dziewcząt z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7.Na podium tych zawodów stanęły sprinterki z bielawskiej szkoły. W konkurencji sztafet 4 x 100 m Wiktoria Żmudzka, Kinga Tomalik, Nikola Tomalik, Martyna Tylak zajęły 3 miejsce z bardzo dobry czasem - 52,7 sek. Do zwycięskiej sztafety
z Długołęki zabrakło 0,6 sek. W konkurencjach indywidualnych dziewczęta również zaliczyły udane starty. Bieg na 100 m: Martyna Tylak - 6 miejsce i czas 13,3; Wiktoria Żmudzka - 9 miejsce, czas 13,8. Skok wzwyż: Kinga Tomalik miejsce 4 i Nikola Tomalik miejsce 5, obie skoczyły 140 cm.

Starty w pozostałych konkurencjach (skok w dal, rzut oszczepem, 600 m, 80 ppł) nie były już tak udane. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 zajęła 13 miejsce.

Zawodniczki z Bielawy wystąpiły w strojach sfinansowanych przez sponsorów klubu Muflon Bielawa: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.