Edukacja domowa w Szkołach Niepublicznych w Bielawie

poniedziałek, 23.10.2017 16:29 2300 0

Szkoły Niepubliczne w Bielawie zostały wpisane na listę szkół przyjaznych edukacji domowej, która znajduje się pod linkiem:

http://domowa.edu.pl/uncategorized/lista-szkol-przyjaznych-edukacji-domowej-w-polsce/

Każdy rodzic ma prawo decydowania o formie edukacji swojego dziecka. Ministerstwo Edukacji Narodowej tworzy takie rozwiązania prawne, aby w tym zakresie wspierać rodziców, a uczniom umożliwić jak najlepsze warunki kształcenia.

Wybierając szkołę warto więc zwrócić uwagę na to, co ma ona do zaproponowania dziecku i rodzicom, gdzie jest zlokalizowana i zastanowić się, czy będzie nam potrzebna na co dzień, bo dziecko będzie np. uczestniczyło regularnie w zajęciach dodatkowych czy też będziemy tam tylko raz do roku przy okazji egzaminów. Nie mniej jednak warto ją odwiedzić by zobaczyć jak wygląda i jaka panuje w niej atmosfera. Nasza placówka istnieje od 20 lat (w kwietniu 2018 r. obchodzony będzie jubileusz dwudziestolecia Szkół Niepublicznych w Bielawie). Posiadamy doświadczenie w kształceniu młodzieży na każdym etapie edukacyjnym. Budynek i wystrój szkoły jest przyjazny i kameralny. Każdy może się poczuć tutaj jak w domu. W związku z tym zarówno rodzice jak i dzieci korzystające z edukacji domowej mogą być pewni, że podczas zdawania egzaminów klasyfikacyjnych u nas w szkole na pewno poczują się bezpiecznie.

Warunki realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą określają przepisy ustawy Prawo oświatowe:

Art. 37.
1. Na wniosek rodziców dyrektor odpowiednio publicznego lub niepublicznego przedszkola, szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej, do której dziecko zostało przyjęte, może zezwolić, w drodze decyzji, na spełnianie przez dziecko odpowiednio obowiązku, o którym mowa w art. 31 ust. 4, poza przedszkolem, oddziałem przedszkolnym w szkole podstawowej lub inną formą wychowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą.

2. Zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, może być wydane przed rozpoczęciem roku szkolnego albo
w trakcie roku szkolnego, jeżeli:

1) przedszkole, szkoła podstawowa lub szkoła ponadpodstawowa, do której dziecko zostało przyjęte, znajduje się na terenie województwa, w którym zamieszkuje dziecko;

2) do wniosku o wydanie zezwolenia dołączono:
a) opinię publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej,
b) oświadczenie rodziców o zapewnieniu dziecku warunków umożliwiających realizację podstawy programowej obowiązującej na danym etapie edukacyjnym,
c) zobowiązanie rodziców do przystępowania w każdym roku szkolnym przez dziecko spełniające obowiązek szkolny lub obowiązek nauki do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych, o których mowa w ust. 4.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)