Ewelina Szybiak siódma w etapowym wyścigu Tour de Feminin 2016!

czwartek, 14.7.2016 13:53 1829 0

Ewelina Szybiak z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła 7 miejsce w klasyfikacji generalnej 5-cio etapowego wyścigu Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska. Zwycięstwo w całym wyścigu padło łupem dunki Cecilli Ludwig z TeamBMSBIRN. Tour de Feminin to wymagająca rywalizacja po pagórkowatym terenie w okolicach Krasnej Lipy. Swój dobry występ w debiucie tej etapówki odniosła juniorka klubu Aurela Nerlo zajmując 31 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Cały wyścig liczył 5 etapów rozgrywanych w ciągu 4 dni o łącznej długości 394,5km. Pierwszy etap to wyścig ze startu wspólnego o długości 118km gdzie Ewelina Szybiak, Aurela Nerlo i Dorota Przęzak finiszowały w mocno rozciągniętym pierwszym peletonie, drugiego dnia panie miały do pokonania 91km gdzie Ewelina Szybiak i Aurela Nerlo finiszowały w pierwszej grupie,  trzeci dzień to dwuetapowa rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas na dystanse 14,6km oraz w wyścigu ze startu wspólnego na rundach o łącznej długości 71km. Ewelina Szybiak po dobrej jeździe w czasówce awansowała i uplasowała się na 7 pozycji, Aurela Nerlo była 32 a Dorota Przęzak 95. Na popołudniowym etapie bardzo dobrze spisała się Aurela Nerlo zajmując 15 miejsce, Ewelina Szybiak 34 lokatę, Dorota Przęzak 110 a 138 Mielnik Natalia. Ostatniego dnia odbyła się rywalizacja ze startu wspólnego, kończąca się na 3 ostatnich rundach prowadzących pod słynny podjazd tych okolic Vapenkę. Ewelina Szybiak po finiszu zajęła 8 miejsce a 27 była Aurela Nerlo.

W klasyfikacji generalnej 7 była Ewelina Szybiak, 31 Aurela Nerlo a 96 Dorota Przęzak.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc,a w szczególności KacperSky Agencja Reklamowa za wspaniałe oklejenie auta oraz Aklima i Aklima Serwis.

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.