Ewelina Szybiak zwycięża w Pucharze Polski! Sukcesy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w Darłowie!

wtorek, 31.5.2016 13:03 2065 0

Ewelina Szybiak z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w wyścigu jazdy indywidualnej na czas w drugim dniu rywalizacji Pucharu Polski w Darłowie w kategorii elity kobiet.  Tego dnia również Aurela Nerlo stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii juniorek ustępując pierwszej na mecie Pikulik Wiktorii z BCM Nowatex Ziemia Darłowska i drugiej Nikoli Różyńskiej z ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz. Nasze zawodniczki już kolejny raz w Pucharze Polski uplasowały się na podium w tej konkurencji.

Rywalizacja w Darłowie składała się z trzech wyścigów. W piątek rozegrano III Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Darłowo było IV Eliminacją Mistrzostw Polski kobiet 2016 w Kryterium Ulicznym. Tego dnia bardzo dobrze spisała się Aurela Nerlo, która pomimo upadku na trasie zajęła 2 miejsce. Wyścig juniorek wygrała Wikoria Pikulik z klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska. W rywalizacji juniorek również 5 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz a 20 była Sandra Traczyk. Rywalizacja elity kobiet to zajęte 5 miejsce Eweliny Szybiak po samotnej ucieczce od startu , 18 Doroty Przęzak, 24 Natalii Mielnik, 41 Pauli Pisarskiej. Wyścig kobiet open wygrała Monika Brzeźna z Mat Atom Sobótka. Kolejnym wyścigiem był start juniorek młodszych gdzie najlepiej spisała się Małgorzata Dąbrowska zajmując 14 miejsce, 21 była Laura Wójcik, 25 Wiktoria Zborowska a 32 Marianna Kolinko.

Drugiego dnia odbyły się wyścigi jazdy na czas na wymagającej trasie z dwoma krótkimi podjazdami, gdzie w elicie kobiet zwycięstwo odniosła Ewelina Szybiak a 24 miejsce zajęła Dorota Przęzak. W kategorii juniorek ponownie Aurela Nerlo stanęła na podium, tym razem zajmując 3 miejsce. 15 była Weronika Laszkiewicz a 18 pozycję zajęła Sandra Traczyk. Nasze junioreki młodsze to 30 miejsce Małgorzaty Dąbrowskiej, 37 Laury Wójcik, 58 Wiktorii Zborowskiej oraz 66 Marianny Kolinko.

Ostatni dzień rywalizacji to wyścigi ze startu wspólnego, gdzie również zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odnotowali sukcesy. W rywalizacji elity kobiet po finiszu z 7-osobowej ucieczki Natalia Mielnik zajęła 2 miejsce, w peletonie czujnie na 24 miejscu zawody ukończyła Dorota Przęzak I 35 Ewelina Szybiak, Elitę kobiet wygrała Marta Lach z Mat Atom Sobótka. W wyścigu juniorek 4 miejsce zajęła Aurela Nerlo a 7 była Weronika Laszkiewicz. W rywalizacji juniorek młodszych po finiszu z peletonu 23 była Małgorzata Dąbrowska, 44 Wiktoria Zborowska, 45 Laura Wójcik.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności Skoda Opel Centrum TMT, Pana Leszka Gałek -Sudeckie Centrum Zdrowia oraz Pani Renaty Gałek Pensjonat Gryf Jarosławiec za pomoc w organizacji wyjazdu.