Gimnazjum nr 1 z Bielawy na Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

wtorek, 11.10.2016 10:53 2148 0

29 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się finał szkolnej ligi lekkoatletycznej czyli Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska szkół gimnazjalnych. Bardzo wysoka frekwencja (490 startujących) spowodowała duże opóźnienie w ogłoszeniu pełnych wyników zawodów. Na zawodach wystartowała 26 osobowa reprezentacja Gimnazjum nr 1 z Bielawy ( 13 dziewcząt i 13 chłopców). Wszyscy startujący do zawodów przygotowywali się na treningach organizowanych przez klub Muflon oraz na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w szkole.

Największy sukces na zawodach odniósł Bartłomiej Mazur, który w biegu na 1000 m zdobył srebrny medal z doskonałym wynikiem 2:50,50. We wszystkich konkurencjach poziom był bardzo wysoki
i wyrównany. Drużyna dziewcząt zajęła 12 miejsce (1044 pkt., w zeszłym roku ilość zdobytych punktów przez zawodniczki z Bielawy, wystarczyłaby do zajęcia 8 miejsca). Chłopcy natomiast zajęli 16 miejsce (1000 pkt.), choć swój dorobek punktowy poprawili w stosunku do zeszłego roku o prawie 200 pkt.

Na wyróżnienie zasługują wyniki sztafet 4 x 100 m. Damska sztafeta z Bielawy zajęła 8 miejsce
z czasem 55,07 (Tomalik N., Tomali K., Żmudzka, Tylak M.). Natomiast męska sztafeta z Gimnazjum nr 1 z czasem 49,44 uplasowała się na wysokim 7 miejscu (Galant, Paprota, Jaworski, Hendzel).

W wielu konkurencjach bielawscy lekkoatleci osiągnęli bardzo dobre rezultaty, potwierdzając, że Bielawa jest mocnym ośrodkiem „królowej sportu”. W biegu na 100 m debiutanta Martyna Tylak zajęła 8 miejsce (czas 13,76), Kinga Tomalik 11 miejsce (14,19), Wiktoria Żmudzka 12 miejsce (14,26), Krzysztof Galant 11 miejsce (12,76). W biegu na 300 m 7 miejsce zajęła Nikola Tomalik (46,96), Ryszard Jaworski był 15 z czasem 41,72. W konkurencji rzutu oszczepem udany debiut zaliczyła Nikola Ślęzak, która zajęła 7 miejsce rzucając 24,97 m, natomiast Jakub Hendzel był 11 (32,18). W pchnięciu kulą (aż 42 startujących) najlepiej wystartował debiutant w tej konkurencji, Jakub Paprota, który pchnął kulę na odległość 9,42 m i zajął 14 miejsce.

Bielawscy lekkoatleci wystąpili w strojach sfinansowanych przez sponsorów klubu Muflon Bielawa: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki. Start w zawodach umożliwiło wsparcie Urzędu Miasta Bielawa oraz OSiR Bielawa.