komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

200 kg trotylu w moście w Dzierżoniowie!

środa, 8.11.2017 11:19 , komentarze: 476 , odsłony: 338924
kategorie artykułu:

8 listopada po godz. 11:00 w Dzierżoniowie podczas remontu mostu na ulicy Sienkiewicza znaleziono niewybuchy. Przeprowadzono ewakuacje mieszkańców i pracowników okolicznych punktów usługowych i sklepów. Policja, straż pożarna, straż miejska zabezpieczali teren, wyznaczono najpierw 300-metrową, potem 500-metrową strefę bezpieczeństwa. Całkowicie zamknięte dla ruchu były skrzyżowania ulic: Sienkiewicza i Kopernika, Kopernika i Kościuszki, Kopernika i Batalionów Chłopskich, Nowowiejska i Mickiewicza oraz skrzyżowanie ulic: Pocztowa, Nowowiejska, Sienkiewicza, Krasickiego - objazd wyznaczono przez centrum miasta. Autobusy nie jeździły ulicą Kopernika.

W akcji zabezpieczania brało udział 20 strażaków i 70 policjantów, siły policyjne zostały ściągnięte również z Wrocławia.

Władze miasta udostępniły dla wszystkich ewakuowanych mieszkańców, którzy nie mogli zatrzymać się u rodziny lub znajomych, pomieszczenia kina Zbyszek - można było w ciepłym  i bezpiecznym miejscu przeczekać akcję usuwania niewybuchów. Udostępniono również pomieszczenia w Hotelu OSiR przy ul. Strumykowej .

Telefony kontaktowe w tej sprawie to: 666 849 317 – dyrektor hotelu Grzegorz Winiarski, lub 74 645 05 41 – recepcja hotelu; Przy kinie Zbyszek znajdował się także autobus, którym można było dostać się na teren OSiR-u, tel: 646 46 60, 646 46 29.

Sztab kryzysowy - kontakt 74 645 08 00

 

 

AKTUALIZACJA GODZINA 22.55

Zobacz trotyl z mostu w Dzierżoniowie!

AKTUALIZACJA 22.45

"W promieniu 100 metrów wszystkie budynki wyleciałyby w powietrze"

AKTUALIZACJA godz. 22.00

Most do godziny 7.00 rano 9 listopada zabezpieczać będą policjanci z Wrocławia. Później zostaną wznowione prace remontowe.

AKTUALIZACJA 21.46

MIESZKAŃCY MOGĄ WRÓCIĆ DO SWOICH MIESZKAŃ!

AKTUALIZACJA 21.45

Policja opuściła posterunki w strefie zagrożenia. Ruch odbywa się już normalnie.

AKTUALIZACJA 21.40

- saperzy zabezpieczyli ponad 200 kg trotylu, ładunek zostanie wywieziony poza miasto i zdetonowany w miejscu do tego przeznaczonym,

- od samego początku sytuację zabezpieczali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. O godz. 15.00, po otrzymaniu informacji od saperów, komendant powiatowy policji w Dzierżoniowie podjął decyzję o zarządzeniu akcji policyjnej, co w praktyce pozwala na wykorzystanie wsparcia innych jednostek policji w terenu województwa,

- przez cały czas pracują wszyscy strażnicy miejscy,

- 150 osób skorzystało z noclegów zaoferowanych przez miasto (hotel OSIR, prywatne hotele, DOK),

- czwartkowe zajęcia w Zespole Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie są odwołane,

- linie A i B nie będą kursować w dniu 9 listopada - poza tym komunikacja miejska będzie w czwartek kursować normalnie, z wyjątkiem przystanków znajdujących się w strefie zagrożenia,

- do Wrocławia można się dostać korzystając z przystanku na os. Różanym lub przystanku na wysokości cmentarza parafialnego przy ul. Wrocławskiej,

AKTUALIZACJA godz. 21.35

Koniec działań straży pożarnej!

AKTUALIZACJA godz. 21.35

Przewidywany całkowity koniec akcji o 22.00

AKTUALIZACJA 21.30

SAPERZY ODJECHALI Z MIEJSCA ZDARZENIA

AKTUALIZACJA godz. 21.20

Wstępnie przewidywany koniec akcji saperów w ciągu najbliższej 1h lub 2h. Czekamy jednak na potwierdzenie oficjalne.

AKTUALIZACJA godz. 20.00

Trotyl na dzierżoniowskim moście. Miasto sparaliżowane. Mieszkańcy ewakuowani [WIDEO]

AKTUALIZACJA 19.10.

Do Dzierżoniowa jadą dodatkowe Oddziały Prewencji Policji z Wrocławia, by jeszcze bardziej zabezpieczyć teren i pilnować by nie doszło do włamań czy innych zdarzeń.

AKTUALIZACJA 19.05

Wojewoda dolnośląski czuwa nad całą akcją i jest w stałym kontakcie z burmistrzem Dzierżoniowa.

AKTUALIZACJA godz. 19.00

Prawdopodobnie kolejne oddziały saperów jadą do Dzierżoniowa.

AKTUALIZACJA godz. 18.40

Ewakuowani mieszkańcy!, którzy nie mają przy sobie leków mogą zgłaszać się do Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, tam zostaną wypisane im recepty. Szpital nie daje leków!

AKTUALIZACJA godz. 18.30

Władze Dzierżoniowa potwierdziły, że mieszkańcy, którzy zostali ewakuowani nie mogą dziś wrócić do swoich mieszkań.

AKTUALIZACJA godz. 18.15

Szkoła Podstawowa Nr 9 i przedszkola na ul. Mierniczej i  Mickiewicza zamknięte 9 listopada.

AKTUALIZACJA godz. 18.00

Prace saperów mogą trwać całą noc. Ewakuowani mieszkańcy będą musieli spędzić noc poza domem.

AKTUALIZACJA godz. 16:00

Według informacji Urzędu Miasta w strefie zagrożenia mieszka prawie 600 osób. Dzierżoniów już zabezpiecza schronienie i wyżywienie dla każdej osoby, która musiała opuścić swoje mieszkanie i przygotowuje się do zabezpieczenia schronienia i posiłków dla ewakuowanych mieszkańców na wypadek, gdyby akcja trwała kilka dni.

AKTUALIZACJA godz. 15:55

Saperzy mają poinformować władze Dzierżoniowa, czy akcja neutralizacji niewybuchów skończy się dzisiaj, czy będzie wielodniowa. 

AKTUALIZACJA godz. 15:45

Wszystkie służby mundurowe zostały ewakuowane do strefy bezpiecznej. Saperzy przystąpili do rozbrajania znalezionych ładunków.

AKTUALIZACJA godz. 15:00

Trwa ewakuacja pracowników sklepu Netto

AKTUALIZACJA godz. 14:30

Na miejsce dotarli saperzy.
Ulice Batalionów Chłopskich, Kościuszki i fragment ulicy Kilińskiego zostały zamknięte. Do Bielawy można dojechać wyłącznie przez Pieszyce lub Piławę Dolną. Do Pieszyc można dojechać przez strefę ekonomiczną.

AKTUALIZACJA godz. 14:15

Zakończyła się ewakuacja szkół i przedszkoli. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zostali ewakuowani i znajdują się w kinie Zbyszek. Przedszkole Niepubliczne nr 6 i Przedszkole Publiczne nr 2 zostały ewakuowane - rodzice moga odbierać dzieci z kina Zbyszek; 

AKTUALIZACJA godz. 13:55

Trwa ewakuacja pracowników Banku Zachodniego

AKTUALIZACJA godz. 13:45

Rozpoczęła się ewakuacja przedszkola na ul. Mickiewicza oraz uczniów i pracowników Zespołu Szkół nr 1 im. Rotkiewicza.

AKTUALIZACJA godz. 13:35

Ewakuowane dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 9 są prowadzone pod opieką nauczycieli okrężną drogą do kina Zbyszek. Tam mogą odbierać je rodzice.

AKTUALIZACJA godz. 13:20

Trwa ewakuacja uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika oraz pracowników basenu przy ul. Sienkiewicza. 

AKTUALIZACJA godz. 13:15

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji oprócz kliku niewybuchów znalezionych na moście, pod mostem może znajdować się również trotyl co sprawia, że akcja saperów będzie skomplikowana.

AKTUALIZACJA godz. 12:45

Strefa bezpieczeństwa została zwiększona do 500 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu. Planowana jest ewakuacja wszystkich mieszkańców z wyznaczonej strefy. 

orientacyjny zasięg półkilometrowej strefy bezpieczeństwa

 

AKTUALIZACJA godz. 12:35

Całkowicie zamknięte dla ruchu zostały ulica Pocztowa oraz ulica Mickiewicza (od wjazdu z ulicy Świdnickiej).

 

Wasze komentarze

Zdiecje Nr.3 UFO leci???
czwartek, 09.11.2017 23:56 autor: ml.poli.

Nr.43zdiecjePolicjant pilnuje drogi zamknietej!!!???
czwartek, 09.11.2017 23:51 autor: Instruktor prawa jazdy

Czy otworzyli już ten sejf na dworcu ? Dziękuję za info
czwartek, 09.11.2017 20:52 autor: Kris SKL

Wielkie uznanie dla pań i panów zatrudnionych w doba. Pl. Nie bylo usuwania komentarzy, każdy mógł napisać to co chciał i tak powinno być. To jest demokracja. Rekord wpisów i odsłon pobity. Brawo!!! Panowie redaktorzy tak Trzymać!
czwartek, 09.11.2017 17:55 autor:

Czy zrobili byscie zdjecia jak to detonują?
czwartek, 09.11.2017 16:01 autor: J

Dziekujemy wszystkim ktorzy zaangazowali sie w akcje ,dziekujemy dobie,ktora nabierzaco nas o wszystkim informowala a w szczegolnosci wielkie podziekowanie panu burmistrzowi ktory caly czas panowal nad bezpieczenstwem swych mieszkancow.Po prostu ;DZIEKUJEMY WSZYSTKIM.
czwartek, 09.11.2017 12:12 autor: mieszkanka miasta

Ile jest takich mostów w Polsce z niewybuchami z wojny wszystkie mosty powinne być sprawdzone.
czwartek, 09.11.2017 10:19 autor: opos

Ludzie,jeżeli to trotyl to cała ta akcja jest niepotrzebna,podobnie zaminowany był most przy młynie co okryto w latach 60-tych,trotyl można nawet wrzucić do ognia i nie wybuchnie,potrzebny jest detonator elektryczny.
środa, 08.11.2017 20:55 autor:

Ty jesteś debilem
środa, 08.11.2017 22:32 autor: DDZ

A może był?
czwartek, 09.11.2017 07:37 autor: misiek

Akcja na moście

Cały teren obstawiony
i z mieszkania trzeba wiać,
przy drzwiach stoi mundurowy
a niektórych łapie strach...

Alarm! Zmykać ludzie jak najdalej!
Alarm! Chwytać ludzie tylko hajs!
Alarm! Nie ma czasu na wygłupy!
Alarm! Chrońcie swoje kręgosłupy!
Raz!

Każdy miejsca szuka sobie,
kto rodzinę ma ten rad,
gorzej gdy w samotni trwa,
dawno tu nie było tak...

Alarm! Zmykać ludzie jak najdalej!
Alarm! Chwytać ludzie tylko hajs!
Alarm! Nie ma czasu na wygłupy!
Alarm! Chrońcie swoje kręgosłupy!
Raz!

I po akcji państwo drodzy,
i po akcji teraz już,
most posiada moc atrakcji,
a ja idę ****a spać.
środa, 08.11.2017 23:42 autor: Paweł

A to dobre to, podoba mnie się. He he he
czwartek, 09.11.2017 08:22 autor: Marko

To zapewne niemiecki trotyl. Proponuję odesłać im ich własność.
czwartek, 09.11.2017 07:41 autor: miś

Ciekawe czy nam mieszkan dopilnowali . Zostawilam brozke po babci .
środa, 08.11.2017 21:44 autor: Glodna strasznie

Brozki nikt nie ruszył!
środa, 08.11.2017 21:51 autor:

Jesteś wnuczką Beaty Sz.?
czwartek, 09.11.2017 07:39 autor: miś

a dlaczego policjanci w strefie zagrożenia nie noszą kasków (hełmów) i kamizelek ochronnych? Oj główki to oni nie mają chyba pancerne?
środa, 08.11.2017 22:21 autor:

Podziękowania dla Doby zachwoliście sie rewelacyjnie....byliśmy na bieżąco...pozdrawiam
środa, 08.11.2017 22:06 autor: ja ja

Dziękuje za pomoc z policji że przeprowadziła bezpieczna ewakuacje ludzi
czwartek, 09.11.2017 04:07 autor: mieszkaniec z ulicy krasickiego

Co jutro ze szkołą nr 9 i przedszkolami, beda otwarte?
środa, 08.11.2017 23:00 autor:

No ciekawe jak ja mam wrócić :/
środa, 08.11.2017 22:08 autor: Bezdomny Artur

Przy moście dalej policja stoi, nie mam jak się wślizgnąć :(
środa, 08.11.2017 23:16 autor: BezdomnyZbyszekZPodMostu

ZABRANO MNIE Z DOMU SIŁOM A MOGŁAM PACZEĆ PRZEZ OKNO. NIE MAM LEKÓW A MAM HOROM CURKE.
CHYBA NIC NIE JEBNIE
środa, 08.11.2017 18:33 autor: PANI JADZIA MATKA BOSKA OKIENNA

Idź na plebanie tam jest spokój
środa, 08.11.2017 18:36 autor:

buhhhaahahhahahahhhah
środa, 08.11.2017 23:00 autor:

haha dobre uśmiałem się
środa, 08.11.2017 20:56 autor:

gnoje z radiobudy maja wolne a do biedry pewno ida za****dalać bo ludzie sie za swiezakami malo nie zesraja
środa, 08.11.2017 22:56 autor: Gienia

W związku z dzisiejszym wydarzeniem w Dzierżoniowie i wielu niekompetentnych wypowiedzi, dla wszystkich którzy nie są zorientowani odsyłam do broszury wydanej przez towarzystwo miłośników Dzierżoniowa w 1986. Dziwi mnie fakt, że przez tyle lat władze dzierżoniowskie nie reagowały na fakt opisany w tej broszurce w której jest mowa o zaminowanych mostach w Dzierżoniowie
środa, 08.11.2017 20:56 autor:

ktory nastepny?
środa, 08.11.2017 22:47 autor:

WSZYSKIE ZAPYTANIA PROSZE KIEROWAC DO RZECZNIKA MIASTA DZIERZONIOW
środa, 08.11.2017 22:42 autor:

Czemu jutro są odwołane zajęcia w sp1
środa, 08.11.2017 22:17 autor: :)

To chodzi o Radiobude ...
środa, 08.11.2017 22:39 autor:

Burmistrz mówił ,że ten ładunek został znaleziony przy pierwszym filarze mostu ,na początku.Jeśli w dalszej części mostu znów będzie niewypał ,to ponownie będzie taka akcja ? Czy może przerwany został także dalszy remont ?
środa, 08.11.2017 22:12 autor: Mika

Tak można jechać do Bielawy!
środa, 08.11.2017 22:30 autor: DDZ

wie ktoś czy normalnie można dojechać do Bielawy? czy droga zamknięta
środa, 08.11.2017 22:28 autor: jaaaa

Saperzy znaleźli przewody prowadzące od trotylu pod mostem do piwnicy w hotelu Polonia a tam szkielet z hełmem Wermachtu na czaszce i ręką na detonadorze
środa, 08.11.2017 21:13 autor:

Dziękujemy DOBIE za bieżące informacje, jako portal informacyjny spełniliście swoją rolę w 100%, pozdrawiam
środa, 08.11.2017 22:04 autor: BARBARA

super doba, dziękujemy za wszystkie informacje
środa, 08.11.2017 21:59 autor:

nachy pełne?
środa, 08.11.2017 21:55 autor: Wiesław Paleta

Czyli to jest już koniec akcji na dziś czy ogólnie już zakończono działania?
środa, 08.11.2017 21:48 autor:

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?
środa, 08.11.2017 21:49 autor:

Napewno ma Ćwok
środa, 08.11.2017 21:57 autor:

Mysle ze jutro otworza mc donalda .
środa, 08.11.2017 21:49 autor: Eminem

Wkoncu można ko*** walić
środa, 08.11.2017 21:48 autor:

Czyli Pan Bog ma nas w opiece. Cieszmy sie i radujmy !
środa, 08.11.2017 21:38 autor: Eminem

Jaki ty głupi jesteś hahhah
środa, 08.11.2017 21:41 autor:

Wkoncu obejrze swoj serial na polsacie .
środa, 08.11.2017 21:41 autor: Lejdis spictic zel

Czy mieszkancy moga wracac do domu?
środa, 08.11.2017 21:37 autor: xxxxxx

Tak
środa, 08.11.2017 21:38 autor: Karolina

Nie
środa, 08.11.2017 21:41 autor:

Ja uważam że powinno sie oceniac ryzyko wybuchu prawidłowo. a tu te ryzyko jest niskie. Oczywiscie wszystkie służby w stanie gotowości ale obszar jest no. Za duży co do ryzyka. A z szpitali mozna wynieść recepty wiec zajebiscie
środa, 08.11.2017 21:37 autor: Nwk

Odjechali i co teraz?koniec zagrozenia czy jak?wydobyli wsystko?
środa, 08.11.2017 21:36 autor: Olaf

Hura super
środa, 08.11.2017 21:35 autor:

Czy ulica Bat. Chłopskich jest przejezdna? Dojadę teraz do Bielawy czy trzeba przez Pieszyce?
środa, 08.11.2017 21:28 autor: Grzegorz

Batalionów Chłopskich przejezdna
środa, 08.11.2017 21:34 autor:

Roża czerwona bialo kwitnie bez Franek Dolas
środa, 08.11.2017 21:16 autor: Gental

??
środa, 08.11.2017 21:30 autor: Ktoś napewno

Ale macie z tego zabawę piszecie niektórzy głupoty i szkoda dla was słów
środa, 08.11.2017 21:19 autor: Iwona

Umówimy się?
środa, 08.11.2017 21:28 autor:

Wstyd niestety nie bzdury jestem głupie w Dz-ów bomby chodzi tylko Śmiech niestety to nie ma pięknie cały gmina Niemczy bzdury trudno nigdy wolne ..... dziękuje !
środa, 08.11.2017 21:27 autor: arak

Wie ktoś może czy sp5 i sp1 (dawniej gimnazjum nr 3) muszą iść jutro do szkoły?
Bo niewiadomo czy nie walnie u nas może w tych rejonach też jest bomba. Czy to wystarczające wytłumaczenie?
środa, 08.11.2017 19:48 autor: Gimbus

700kg trotylu...
środa, 08.11.2017 21:11 autor: kris

11 listopada jest powstanie listopadowe już nie dlugo
środa, 08.11.2017 21:08 autor: Gental

Niektorzy z kolejowej nie czuja zagrozenia bo zostali w domu.....bezmyslnosc....a jak sie cos stanie to pretensje do calego swiata
środa, 08.11.2017 20:48 autor: Wkurzona

trzeba byc toba januszu nosaczu xDD
środa, 08.11.2017 20:55 autor: Zadymiarz

A może zamiast lamentować i śmieszność pomyślmy o tym jak pomóc ewakuowanym i wszystkim służbom? Może zróbmy im jakieś kanapki kawę? Cokolwiek? Pokażmy, że mimo jadu agresji która jest na codzień potrafimy współpracować i gramy w tej samej drużynie.
środa, 08.11.2017 20:54 autor: Mieszkaniec

Де я йду з сім'єю чи з іншою людиною?
środa, 08.11.2017 19:58 autor: мати

Dlaczego, żadna plebania nie udostępnia miejsc noclegowych? Są małe dzieci ciepłego coś się napić
środa, 08.11.2017 20:12 autor:

Witam Panie Burmistrzu Dzierżoniowa Po zakończeniu akcji saperskiej proponuje sprawdzić resztę mostów Niemcy wiedzieli co robią wycofując się stąd Nie remontowany był jeszcze most na Brzegowej koło Azylu Dobrze by było sprawdzić
środa, 08.11.2017 20:31 autor: K. C

Co będzie w miejscu leja po wybuchu? Przydałoby się lodowisko.
środa, 08.11.2017 20:37 autor: Dionizy

Skoro szkoła podstawowa nr 9 ewakuowano to może ktoś wie co z przedszkolem nr 1 na batalionów? Czy normalnie funkcjonuje czy też ewakuacja.
środa, 08.11.2017 20:01 autor: Ewelina

normalnie funkcjonuje:))
środa, 08.11.2017 20:36 autor: true story

Cały most jest zaminowany dlatego taka aferę zrobili
środa, 08.11.2017 20:16 autor:

Dlaczego na stronie dzierzoniow.pl nie ma już informacji odnośnie niewypalow na moscie
środa, 08.11.2017 20:15 autor: Booooya

Ponad piecdziesiat lat temu podczas robienia wykopow na moscie przy Wesolej tez znaleziono duzo materialow wybuchowych i juzwtedy bylo wiadomo ze wiekszosc mostow wDzierzoniowie i okolicy bylo zaminowane
środa, 08.11.2017 20:13 autor: Zygmunt

jacie, ale sie narobylo jest tak glosno rze nje morzna sie oczyc w domo a jutro do szkoly klasuwka rano kurcze niefajnie bardzo ale morze jakos to bendzie pozdr
środa, 08.11.2017 19:57 autor: 3y

Gratulacje, wyrazy uznania i szacunku dla władz miasta a zwłaszcza Pana Burmistrza za świetną koordynację działań w tak trudnej sytuacji. Takie ekstremalne wydarzenia świadczą o tym że na stanowisku "szefa" Dzierżoniowa zasiada właściwa osoba.
środa, 08.11.2017 18:01 autor: Obywatel

BRAWO DAREK !!!!!!!
środa, 08.11.2017 20:11 autor: rrd

Spoko
środa, 08.11.2017 20:33 autor: Darek

Święta racja!
środa, 08.11.2017 18:05 autor:

Brawo Jarek
środa, 08.11.2017 18:06 autor:

Czy to prawda?
środa, 08.11.2017 18:08 autor:

Ludzie ale macie zabawę z tego to nie jest takie śmieszne
środa, 08.11.2017 20:10 autor: Iwona

Jebnie to jebnie na c**j drążyć temat...
środa, 08.11.2017 19:49 autor: Amd

I cię rozje......ie
środa, 08.11.2017 19:55 autor: Maa

tak jak Ciebie obywatel afryki
środa, 08.11.2017 19:58 autor: wrr

Dobrze piszesz
środa, 08.11.2017 19:51 autor: Robo

Czy doba wie czy będą kolejne ewakuacje jakiś ulic
środa, 08.11.2017 19:49 autor:

To ja IWan dajtie mienia spiryt i problema niet budjet
środa, 08.11.2017 19:48 autor: Misio

A co będzie z pendolino? przyjedzie na stacje ?
środa, 08.11.2017 19:34 autor: Sura 99 Wszystkie na P szuka par

sura jaki serwer ? Podexpisz ?
środa, 08.11.2017 19:44 autor: Szaman 90 4 skile P buff

Venoxia o 20 pod kowalem eq trzeba zrobic na +9 bo dzikie psy mocne
środa, 08.11.2017 19:48 autor: Sura 99 Wszystkie na P szuka par

A czas za*******a uwaga akktualizajcia uwaga w pilawie tylko dachowki jebna. !!! Caly dzierzoniow ewakujcie. Pieszyce. ... aktualizacja
środa, 08.11.2017 19:38 autor: belmondo z schroniska

Batalionów Chłopskich otwarte przejazd do Bielawy jest!
środa, 08.11.2017 19:35 autor: DDZ

BUM BUM CZY SŁYSZYSZ TEN BUM ??? TO TU W DZIERŻONIOWIE TROTYLU JEST W HU..
środa, 08.11.2017 19:32 autor: MAGIC

TO NAPEWNO SPRAWKA TYCH CHINCZYKÓW SKUR...SYNKÓW
środa, 08.11.2017 19:29 autor: JINPAHI

Franek Dolas rozminuje.
środa, 08.11.2017 19:27 autor: rabin

WOJSKO jedzie z Wrocławia ! Cała kolumna toczy się krajową 8 do Dzierżoniowa, aby pomóc Policji i Straży Pożarnej. Oprócz żołnierzy także sprzęt opancerzony w postaci 2 Rosomaków. Łącznie ok 60 żołnierzy. Informacje posiadam od brata, który jest w tym oddziale. Nie są to żarty, bo sprawa jest poważna.
środa, 08.11.2017 18:31 autor:

Łoł no to nie ciekawie :/
środa, 08.11.2017 18:36 autor:

Wojna Panie ! Wojna idzie !!!
środa, 08.11.2017 18:44 autor:

Oby nic w nocy się nie stało
środa, 08.11.2017 18:53 autor:

A Piławką płynie marynarka wojenna
środa, 08.11.2017 19:25 autor: autor

https://youtu.be/W3h7LZ5pxGc
środa, 08.11.2017 19:27 autor: SKRYTY

Wydawało mi się że Doba jest najlepszym portalem informatycznym, ale powiem szczerze, że nie dorastają do pięt "Dzierżoniów .pl" informację są szybciej i rzetelnie podawane. Wygląda to tak, jakby "doba " wykorzystywała informacje z Dzierżoniów pl z opóźnieniem w dodatku z niepełną informacją
środa, 08.11.2017 19:26 autor:

Może jakaś pomoc jest potrzebna? Niech wypowiedzą się osoby będące w DOK bądź w Osirze
środa, 08.11.2017 18:52 autor: rdd

Filmik z ukrycia tu link https://youtu.be/W3h7LZ5pxGc
środa, 08.11.2017 19:21 autor: skryty

https://youtu.be/W3h7LZ5pxGc
środa, 08.11.2017 19:24 autor: skryty

Wiadomo może czy będą przesiedlać do Biedawy?
środa, 08.11.2017 19:21 autor:

Tylko kukerów nie ewakuujcie.
środa, 08.11.2017 15:59 autor: Dobry człowiek

Weź Ty się człowieku jebnij w łeb. I wara od kukera!
środa, 08.11.2017 19:21 autor: Domyślnie sie

Co boisz się napisać kto Ty
środa, 08.11.2017 16:41 autor:

ANTONI WZYWA DO BRONI !!!!!!!!!!
środa, 08.11.2017 19:20 autor:

Fajna promocja miasta! Szkoda, ze przez te puste sejfy TVN juz drugi raz nie przyjedzie :/
środa, 08.11.2017 19:17 autor:

Czy są jakiekolwiek szanse ze ładunek wybuchnie?
środa, 08.11.2017 19:15 autor:

Siłą odebrano nam prawo do przebywania w swoich mieszkaniach.To moja osobista sprawa jeżeli wysadzi mój budynek.Jestem świadomy zagrożenia i jeżeli godzę się z tym,to nie powinienem mieć zakazu wstępu do swojego mieszkania.
środa, 08.11.2017 19:11 autor:

Ja pod mostem jestem i nic nie wiedzą
środa, 08.11.2017 19:12 autor: Kaczka z rzeki

W radiu Wrocław mówili, że akcja może potrwać całą noc
środa, 08.11.2017 19:09 autor:

Ewakuują Bank Zachodni, a przychodnia przy Kopernika (100 metrów w linii prostej) normalnie działa...
środa, 08.11.2017 14:32 autor: ddz

Sytuacja jest pod kontrolą jak by coś j... o było by słychać
środa, 08.11.2017 18:57 autor:

a co z firmami na Strumykowej? też ewakuacja? jutro normalnie pracują?
środa, 08.11.2017 18:39 autor:

Jutro ogłoszą upadłość
środa, 08.11.2017 18:50 autor:

Kto zarządzał ewakuacja ? 2lo nie ewakuowali a jest obok banku ... dzieci z 9 do Zbyszka który tez jest koło banku ... dziwny tok myślenia
środa, 08.11.2017 14:50 autor: Obserwator

Bo Zbyszek ma porządne fundamenty
środa, 08.11.2017 18:32 autor: Gg

Też to zauważyłem
środa, 08.11.2017 15:29 autor: Śmiech

A co ze wszystkim dookoła? Sklepy, firmy? To też jutro będzie zamknięte?
środa, 08.11.2017 18:50 autor: Artur

I co jutro do radiobudy normalnie ?
środa, 08.11.2017 18:30 autor:

Co z galerią ktoś wie ?
środa, 08.11.2017 18:46 autor: Zadyma

To co tam znalezli bombe ,pocisk.A afera na caly powiat niech ta Doba napisze dokladnie co tam jest
środa, 08.11.2017 18:42 autor:

UFO ponoć :D
środa, 08.11.2017 18:43 autor:

DOBA!!!!!!! Aktualizacja!!!!!!!!!
środa, 08.11.2017 18:38 autor:

Może, któraś plebania jest czynna w, której można przeczekać
środa, 08.11.2017 18:29 autor:

Bóg zapłać..
środa, 08.11.2017 18:35 autor:

Będzie wojna dobrze, że dziś kupiłem sól i cukier
środa, 08.11.2017 18:34 autor:

O której będzie konferencja prasowa, będzie ralacja na żywo?
środa, 08.11.2017 18:28 autor:

CENTRUM przesiadkowe i drzewa w tym pomnikowe które nie są w żaden sposób zabezpieczone i są niszczone przez BERGER BAU !!!
środa, 08.11.2017 18:26 autor: Nie na temat ale może w końcu ko

Jaki jest aktualny stan zamknięcia dróg wokół strefy bezpieczeństwa?
środa, 08.11.2017 18:26 autor: Emce

Kiedy te fajerwerki bo zaraz spać trzeba iść ;)
środa, 08.11.2017 18:12 autor: niedalekimieszkaniec

Zaorane
środa, 08.11.2017 18:25 autor: Ddz x2

Co oni tam jakąś 13 dzielnice czy jak? W Dzierżoniowie jak cos rusza to odrazu z grubej rury.
środa, 08.11.2017 18:25 autor:

Ciekawe jakie pokemonki tam są??
środa, 08.11.2017 17:59 autor: Poke gość667

Wybuchowe
środa, 08.11.2017 18:24 autor: Gengar

doba ma gdzies info z innej strony
Aktualizacja - godz. 17.30

- czekamy na informacje od saperów;

- miejsca w Hotelu OSiR sa już zapełnione;

- jeżeli ktoś z mieszkańców potrzebuje jeszcze miejsca do nocelgu prosimy o podejście lub kontakt telefoniczny z Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury (tel: 646 46 60, 646 46 29);

- jutrzejsze zajęcia w Szkole Podstawiwej nr 9 sa odwołane;

- rodzice, którzy jutro potrzebują opieki nad dziećmi, mogą je przyprowadzić od godziny 7.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury (tel: 646 46 60);
środa, 08.11.2017 17:59 autor:

Co remont mostu to to samo... Niemcy wszystkie zaminowali, żadnego nie wysadzili bo plan się zmienił...
środa, 08.11.2017 18:18 autor: Kaiserhoff

wyrzucili mnie z domu bez leków ,a muszę je brać regularnie jak długo potrwa ta tragedia wyrzuconych z domów gdzie spać
środa, 08.11.2017 17:42 autor: zrozpaczona

Osoby potrzebujące niech zaglądna na Dzierżoniów pl tam pisze co robić ,a osoba która pisała że nie ma tabletek do szpitalna niech się uda
środa, 08.11.2017 18:00 autor: Życzliwy

Jesteście nie poważni!!!policja słusznie robi ewakuację,a co jeśli naprawdę by te miny wybuchły i by ludzi poranilo po temu tylko pretensje by były że was nie ewakulowali! !!
środa, 08.11.2017 17:54 autor:

Spokojnie daj my im pracować niech to potrwa kilka godzin ale żeby zrobili to dobrze
środa, 08.11.2017 17:50 autor:

Epic pogon tam redaktorka!!! do roboty
środa, 08.11.2017 17:49 autor: Jak życ?

Brawo Doba ! Nasialiście paniki zaznaczając na mapie nierealną "strefę rażenia" która tak naprawdę w dużej mierze jest strefą ryzyka ale nie ze względu na zasięg wybuchu tylko techniczne aspekty dojazdu niezbędnych służb i potencjalnej ewakuacji, siejąc tym samym przerażenie wśród okolicznych mieszkańców ( wielu z nich to rodziny z małymi dziećmi ) którzy nie wiedzą czy mają opuszczać mieszkania czy czekać na "ewakuację" Obyście nie przyczynili się tym samym do niepotrzebnego chaosu który niejednokrotnie okazuje się bardziej tragiczny w skutkach niż samo zagrożenie sytuacyjne.
środa, 08.11.2017 17:43 autor:

Widzę że mieszkańcy okolic maja dzisiaj bombowy wieczór
środa, 08.11.2017 17:49 autor:

I pomyśleć że nie wszyscy opuścili swoje mieszkania,nie poważni ludzie! !!
środa, 08.11.2017 17:47 autor:

no redaktorku koncz lancz i pisz co i jak :D
środa, 08.11.2017 17:48 autor: czekamy Jak życ?

Jak juz takie ewakuacje to niech *******nie noi ***
środa, 08.11.2017 17:48 autor: XD

Ile mamy czekać na jakie kolwiek informacje ??
środa, 08.11.2017 17:48 autor:

Biore browar i już tam wpadam, ogarnę co się dzieje i dam znać
środa, 08.11.2017 17:47 autor: Epic

Gdzie jest najnowsza aktualizacja???
środa, 08.11.2017 17:46 autor: Mt

Jeśli nie macie się gdzie podziać zapraszamy do Galwanizera, przyjmiemy wszystkich!
środa, 08.11.2017 17:46 autor: Ivo

Wg, po takiej sytuacji cały dzierżoniów powinni przetrzesnac pod kątem min i bomb
środa, 08.11.2017 17:42 autor:

Informacja z pierwszej ręki od policji z Mickiewicza. Akcja potrwa prawdopodobnie najkrócej do rana !!!
środa, 08.11.2017 17:40 autor:

Ponoc pod mostem znaleziono kilka paczek Trotylu
środa, 08.11.2017 17:40 autor: witek z pksu

Dzwoniłem na osir niema miejsc gdzie teraz mam się udać?? Bo słyszałem że do Dok i co będziemy siedzieć z rodziną i spali na podłodze pomoże ktoś??
środa, 08.11.2017 17:29 autor: Coperfild

Może do rodziny albo do kolegi
środa, 08.11.2017 17:33 autor: Pomocne odpowiedzi

najlepiej pod most
środa, 08.11.2017 17:38 autor:

Ty no nie wiem.
środa, 08.11.2017 17:38 autor: Rafonix

Powinni wszystkie mosty sprawdzić w Dzierżoniowie, bo kto wie czy pozostałe nie są zaminowane. Jeżeli ten tak Niemcy zaminowali to prawdopodobnie pozostałe też.
środa, 08.11.2017 17:39 autor: Weteran

wrócić ... ahhahaha
środa, 08.11.2017 17:36 autor: hrrhhrhr

Najbardziej zabawne jest to, że przez tyle lat były robione modernizację tego mostu i nikt nic nie zauważył
środa, 08.11.2017 17:08 autor:

Tak gruntownego remontu nie było.
środa, 08.11.2017 17:36 autor:

Doba aktualizacja!!!!!
środa, 08.11.2017 17:34 autor: Xxx

Ludzie chcą wrucic do domów. Proszę o jakieś informacje! !!!!!!
środa, 08.11.2017 17:28 autor: Ola

Ty no nie wiem, jak tam Twój niewypał zrogowaciały
środa, 08.11.2017 17:31 autor: Rafonix

miasto ma ograniczone zasoby mieszkalne pozostaje spac w aucie! a jak go ktoś nie ma to wiadomo gdzie....
środa, 08.11.2017 17:31 autor: Jak żyć?

Czy wszyscy mieszkańcy którzy musieli się ewakuować eqakuwali się?
środa, 08.11.2017 17:15 autor: Lil

Dlaczego nie ma nowych info? Gdzie urząd i doba?
środa, 08.11.2017 17:30 autor: Ja

Czy to może mieć naprawdę taki zasięg rażenia że aż z 500 m ludzi ewakuowano?
środa, 08.11.2017 17:30 autor: Ola

Wiadomo jakie będą dalsze procedury postępowania ile to może potrwać co tak.naprawde i ile tego jest ??
środa, 08.11.2017 17:27 autor: D.L.

Dajcie świeżą informacje,nawet nie wiemy czy możemy wrócić do domu.
środa, 08.11.2017 17:27 autor:

Co się dzieje???dlaczego nikt nie informuje o sytuacji!!!!!!!!!???
środa, 08.11.2017 17:23 autor: Ola

Nic śmiesznego trzeba dac znak sygnał i most się.
sam rozbroi
środa, 08.11.2017 17:24 autor: Adaś

Kiedy aktualizacja bo już nie ma jej ponad godzinę
środa, 08.11.2017 17:19 autor: Pan Staś

Kto to wie Doba zasnęła i nie podaje nowych
środa, 08.11.2017 17:21 autor: Polski Janusz

Z tego co wiadomo tam jest okolo 500kg trotylu
środa, 08.11.2017 17:19 autor:

Halo!! Gdzie jakieś aktualizacje? My tu czekamy na wieści
środa, 08.11.2017 17:17 autor:

W kościele już się modlą, jedyny ratunek w modlitwie
środa, 08.11.2017 17:15 autor:

czemu w tv o ty nie mowia?
środa, 08.11.2017 17:11 autor: zróbcie jakis hałas:D

Już jest
środa, 08.11.2017 17:05 autor: tttttttttttttttt

Co jest cieciu?
środa, 08.11.2017 17:07 autor:

Ja chodzę do szkoły nr 9w Dzierżoniowie i byliśmy ewakułowani to straszne bo szkoła może wybuchnąć
środa, 08.11.2017 15:08 autor: Diana

Ewakuowani
środa, 08.11.2017 15:16 autor: Dr.

Czemu nie ma aktualizacji?
środa, 08.11.2017 17:03 autor:

Jakoś przez ten most prawie cisnąłem i nic nie buchło??
środa, 08.11.2017 17:01 autor: Ktoś

Jak patrzę na wasze komentarze to tracę wiarę w ludzkość. Nikt nie panikuje, to są środki bezpieczeństwa, aby wam drodzy obywatele Dzierżoniowa nic się nie stało.
środa, 08.11.2017 16:07 autor:

A czy wie kto czy przedmiescie tez ma sie ewakuować?
środa, 08.11.2017 16:55 autor: Niewie

a co zkaczkami które pływają po tej rzeczce???? czy ktos je tez ewakułował
środa, 08.11.2017 16:54 autor:

mobilki ta meganka 3 ze zdj to po cywilu jeździ po ddz-cie?
środa, 08.11.2017 16:54 autor: ???????????

Czy w tej sytuacji jutro będą czynne przedszkola.?
środa, 08.11.2017 16:51 autor: rodzic

Wczoraj wieczorem s*******ił mi kot z domu
Sku..iel wiedział co robi
środa, 08.11.2017 16:48 autor: Alan

A hotel na Mickiewicza nie został ewuakuowany, jak to działa ?
środa, 08.11.2017 16:42 autor: Niebezpiecznie

Jak dojechać do ul.Andersa?
środa, 08.11.2017 15:45 autor: For.

Najlepiej samolotem!!!
środa, 08.11.2017 15:47 autor:

Meneli spod Bosa na nowowiejskiej też ewakuowali? Ciekawe ile tego towaru znajdą
środa, 08.11.2017 16:42 autor:

UWAGA DZISIAJ NASTĄPI EWAKUACJA ULICY POCZTOWEJ.
środa, 08.11.2017 16:31 autor:

A moze Ci ludzie potrzebuja naszej pomocy
środa, 08.11.2017 16:28 autor: Magda

SPRZEDAM OPLA !
środa, 08.11.2017 16:27 autor:

Ciekawe co to będzie.
środa, 08.11.2017 16:26 autor:

Batalionów chłopskich jest przejezdna. Mieszkam na tej ulicy i cały czas jeżdżą normalnie auta.
środa, 08.11.2017 16:25 autor:

czy jest jakieś info od policji
środa, 08.11.2017 16:20 autor: czarny

Strażacy weźcie się do roboty!!!
środa, 08.11.2017 16:20 autor:

Elo wariaty zaraz tam wbijam na rejon i to rozbroje z ojcem na czele z fartem mordeczki
środa, 08.11.2017 16:16 autor: Wariat

Batalionów jest w końcu przejezdna ,czy nie. Na sobie że zamknięta ,a mam informację że przejezdna.
środa, 08.11.2017 16:00 autor:

Tak jest
środa, 08.11.2017 16:14 autor:

Dzięki bo są mylne informacje
środa, 08.11.2017 16:21 autor:

Dobie
środa, 08.11.2017 16:01 autor:

Magda wracaj po graty!!! a swoja droga czemu radio zet i doba milczą?
środa, 08.11.2017 16:14 autor: halo Hans?Słyszymy sie?

Werwof dobrze się przygotował
środa, 08.11.2017 16:12 autor:

Batalionów chłopskich jeżdżą normalnie auta i autobusy
środa, 08.11.2017 16:11 autor:

Wszyscy panikują a co robi policja....??. Zakorkowany jest cały Dzierżoniów . A odłączyli chociaż gaz na zagrożonym terenie bo jak nie to wtedy będzie sie działo jeśli saperom coś pójdzie nie tak ?? A w Banku Zachodnim przestraszyli się podejrzanej koperty w nim pozostawionej i tam była ewakuacja i to nie ma nic wspólnego z niewybuchem na moście .. Ludzie czytajcie dokładniej
środa, 08.11.2017 15:58 autor:

Przecież to są ćwiczenia debile, polaczki wy.
środa, 08.11.2017 14:57 autor:

Napisałeś o sobie!!!
środa, 08.11.2017 16:05 autor:

Polaczki takie są.
środa, 08.11.2017 16:08 autor:

Sam jesteś debil.
środa, 08.11.2017 15:55 autor:

jest praca dla Artura?
środa, 08.11.2017 16:05 autor: arczi

Magda wracaj po graty!~!!!!!
środa, 08.11.2017 16:03 autor: halo halo?

Nic nie ruszać Antek już jedzie na miejsce
środa, 08.11.2017 16:00 autor:

Przychodnia na Kopernika normalnie pracuje
środa, 08.11.2017 14:44 autor: Pacjent

Osiedla tez ewakuuja??
środa, 08.11.2017 15:16 autor: Jaja

Po c*** ?
środa, 08.11.2017 15:58 autor:

Już wywożą była tylko reklamówka trotylu z kauflanda
środa, 08.11.2017 15:58 autor: Kojot

Czy mieszkańcy ulicy batalionów chłopskich mogą dojechać do domu
środa, 08.11.2017 15:57 autor: Ja

Całe ddz od razu jak pier... to Putin spadnie ze stołka ....
jak będą was ewakuować dowiecie 100% policja lub inni wam to zakomunikują.
środa, 08.11.2017 15:54 autor: Maniek:)

CWICZENIA? JAK W NIEMCZY?
środa, 08.11.2017 15:55 autor: Jak to jest

Czy bezpieczna jest ul. Brzegowa ale od strony Pieszyc?
środa, 08.11.2017 15:55 autor:

Jak to się stało, że ewakuowali Radiobudę, a punkt zbiorczy to Zbyszek, przecież to pół kroku od siebie
środa, 08.11.2017 15:53 autor: tak

Przecież tam jest ok 700 kg trotylu, jak by to jebło to dachówki z hotelu polonia by wylądowały pod bielawą
środa, 08.11.2017 15:33 autor: wiem bo wiem

Skąd takie info?????
środa, 08.11.2017 15:37 autor: Xxxx

skąd to wiesz?
środa, 08.11.2017 15:45 autor:

Od twojej starej ulomie
środa, 08.11.2017 15:47 autor:

bo pod mostem koło młyna była tona trotylu.
środa, 08.11.2017 15:49 autor: wiem bo wiem

****c was i wasza propagande. Pozdro SELEKTA!
środa, 08.11.2017 15:51 autor: SELEKTA

Ciekawe kiedy kościelną będą ewakuować?
środa, 08.11.2017 15:48 autor:

jutro
środa, 08.11.2017 15:49 autor:

Jedna mała stara bomba i po nowoczesnym dzierzoniowie...
środa, 08.11.2017 15:47 autor:

Nie takie rzeczy z bratem rozbrajałem. A tu panika i chaos. Strefa bezpieczeństwa 500m hahaha to co bomba atomowa tam leży czy co. Proszę nie pisać że GÓW.O wiem bo nie takie materiały w wojsku woziłem jako kierowca i to co z nimi robiliśmy to nie jednemu włosy na głowie by stały.
środa, 08.11.2017 15:46 autor: kierowca bombowca

Osiedle Sloneczne jest bezpieczne?
środa, 08.11.2017 15:38 autor:

tak
środa, 08.11.2017 15:41 autor: kzg

Działa w ogóle komunikacja miejska Bielawa-Dzierżoniów? Autobusy jeżdżą objazdem czy nie jeżdżą wcale?
środa, 08.11.2017 15:41 autor:

I co wiadomo już ile to jeszcze potrwa?
środa, 08.11.2017 15:31 autor: Zestresowana

tydzień to minimum
środa, 08.11.2017 15:32 autor:

Przecież nikt tygodnia nie będzie po za domem. xd
środa, 08.11.2017 15:34 autor: Zestresowana

To jakaś Atomowa ta bomba za az takaa paanika????
środa, 08.11.2017 15:30 autor:

Czy z Bielawy wogole nie można wjechać do Dzierżoniowa?
środa, 08.11.2017 15:27 autor:

Przecież to było wiadome że ten most jest zaminowany, jak mówiłem to sie śmiali ze mnie. Most koło młyna był zaminowany w indentyczny sposób tylko że jego remont był na początku lat 70 i podejrzewam ze wiekszosc osob o tym zapomniała.
środa, 08.11.2017 15:27 autor: Kzg

Gram w Lola elo
środa, 08.11.2017 15:25 autor: Maciek

Ja sobie mieszkam 200m od mostu i nikt nikogo tu nie informuje ...a w banku ewakuacja paranoja ....
środa, 08.11.2017 14:28 autor:


Karolina,a mówili ile to może potrwać?
środa, 08.11.2017 15:25 autor: Autor

2 dni
środa, 08.11.2017 15:31 autor: czsiek

Niestety nie
środa, 08.11.2017 16:26 autor: Karolina

Wina Tuska!
środa, 08.11.2017 15:18 autor: autor

I znowu wszystkie skrzyżowania w mieście po 16.00 będą zakorkowane. Czy nie można postawić kilku policjantów żeby kierowali ruchem na najbardziej zakorkowanych skrzyżowaniach? Chyba że nie potrafią i tylko mandaty nauczyli się wypisywać
środa, 08.11.2017 15:12 autor: Mieszkaniec

Nie pierwszy i nie ostatni most
środa, 08.11.2017 15:01 autor: Arek

skąd wiesz
środa, 08.11.2017 15:00 autor: r

Te Wasze komentarze, są tak żałosne, że przykro czytac. Co się z Wami ludzie porobiło ? Wszystkiego się czepiacie, dzielicie ludzi, obrażacie.Żałośni jestescie
środa, 08.11.2017 14:54 autor: zatroskana

tyle lat ;po wojnie nikt nie sprawdził mostów przecież taka sytuacja była na moscie koło młyna kiedys
środa, 08.11.2017 14:22 autor:

czy wiadomo coś jeszcze
środa, 08.11.2017 14:56 autor: r

Grażynka się chyba modli żeby pierdykło. Wtedy weźmie kasę z ubezpieczenia za Polonię ona, no i Bank który udzielił kredytu na hipotekę. Szkoda,że Jurek tego nie dożył.
środa, 08.11.2017 14:52 autor: zapalnik

Proszę o spokoj!!! może to tylko ćwiczenia:D~!
środa, 08.11.2017 14:10 autor: tylko spokoj moze uratowac

Ty debilu zryty
środa, 08.11.2017 14:34 autor:

Widac ewakuują tylko lepszą czesc społeczeństwa. Ten lepszy sort :)
środa, 08.11.2017 14:40 autor: Saren

Ty Korwa baranie
środa, 08.11.2017 14:45 autor: Edek

Uspokuj się bo żyłka wybuchnie
środa, 08.11.2017 18:28 autor: Saren

racja bo gorszy sort jest na osiedlach ćpuny i jeszcze raz ćpuny!
środa, 08.11.2017 14:42 autor: hahahaha

Robimy napad na bank xd
środa, 08.11.2017 14:38 autor:

A może kino Zbyszek ma konstrukcję schronu przeciwatomowego.
środa, 08.11.2017 14:35 autor:

jad *******nie to polecisz do biedry ale w powietrzu......
środa, 08.11.2017 12:03 autor: saper

Idź się lecz nierobie
środa, 08.11.2017 14:34 autor:

sam sie lecz :D
środa, 08.11.2017 14:37 autor:

ha ha ale sie usmiałem xD
środa, 08.11.2017 12:10 autor:

Ale to raczej nie jest niespodzianka. Trotyl wydłubywano już z wiaduktu pomiędzy Dzierżoniowem, a Piławą Dolną, jak sobie przypominam, było to ok 15 lat temu. Można chyba spokojnie było przyjąć, że wszystkie mosty na rzece Piławie zostały zaminowane pod koniec wojny. Również i ten na Sienkiewicza.

Tego raczej nie można sprawdzić bez rozbiórki części konstrukcji. Ale sprawdzić trzeba.

Co z tego wynika? Pozostałe poniemieckie mosty z wysokim prawdopodobieństwem są również zaminowane.

Halo policja i zarządcy mostów, dotarło?
środa, 08.11.2017 14:28 autor:

A przychodnie , betoniarnia i hurtownie też ewakuowane?!
środa, 08.11.2017 14:31 autor:

DOROTKO RATUJ SIĘ CZYM PRĘDZEJ !!!!!!!! pozdrowionka dla Mamy☺
środa, 08.11.2017 14:24 autor: Michal

A kilinskiego kolo drugiego mostu tez ??nie wiem czy uciekac i dama pik?
środa, 08.11.2017 14:13 autor: Ola

Czegoś tu nie rozumiem, ewakuują ppracowników Banku Zachodniego, a dzieci umieścili w kinie Zbyszek? Chyba, coś nie tak, a może to ćwiczenia?
środa, 08.11.2017 14:10 autor:

Halo spece od zarządzania kryzysowego ogarnijcie się wreszcie, bo widać sytuacja Was przerosła.
środa, 08.11.2017 14:08 autor:

A most został wyfrezowany i dalej się po nim jeździło?????? a gdyby....BUUUUM
środa, 08.11.2017 14:06 autor: ef

kino zbyszek jest blizej mostu niz bank co za debil umieszcza ludzi w strefie zagrozenia
środa, 08.11.2017 14:06 autor: robert

Dokąd będziecie ewakuować ludzi ze Zbyszka? Czy ktoś od zarządzania kryzysowego patrzy na plan miasta?
środa, 08.11.2017 14:06 autor:

Trwa ewakuacja Banku zachodniego a dzieci ze szkoły podst. nr 9 sa odprowadzane do kina Zbyszek...kilka metrów dalej od BZ...gdzie logika????
środa, 08.11.2017 14:04 autor: jp

Zbyszek też znajduje się w strefie bezpieczeństwa, koś tego nie zauważył.
środa, 08.11.2017 14:00 autor:

Co prawda, już nie mieszkam na tych terenach ale skoro zamykamy całkowicie ulicę Pocztową i Mickiewicza dla ruchu i trwa ewakuacja.... To dlaczego Panie prowadzą dzieci do Kina Zbyszek , którego miejsce znajduję się bezpośrednio pomiędzy tymi dwiema ulicami ??? Tym bardziej, że przedszkole i Radiobuda są w bezpośrednim sąsiedztwie z Kinem. Gdzie logika działań ???
środa, 08.11.2017 13:58 autor:

Było do przewidzenia Jak każdy most pod koniec wojny w Dzierżoniowie był zaminowany przez Niemców - Festung Reichenbach
środa, 08.11.2017 13:42 autor: K. C

pod całym mostem jest podłożony trotyl z II wojny
środa, 08.11.2017 13:18 autor:

Taki niewybuch jest jeszcze na 90 % pod mostem na kolejowej przy skrzyżowaniu ze Strumykową
środa, 08.11.2017 13:31 autor:

Bez paniki bez paniki !!! posprzataja wszystko nic nie wybuchnie! dzieci ze szkoły się ciesza ze szybciej skończyli a utarg w biedronce będzie na minusie
środa, 08.11.2017 13:28 autor: llllllllllllllll

Co to bomba atomowa?
środa, 08.11.2017 13:14 autor:

Ile może potrwać wyłączenie ruchu, tak orientacyjnie?
środa, 08.11.2017 12:55 autor:

Za 2 godz. dopiero beda saperzy:-(
środa, 08.11.2017 13:11 autor:

Jak huknie to problem z hotelem Polonia rozwiąże się sam.
środa, 08.11.2017 12:16 autor:

haha i jak ja do biedry skocze ? xD
środa, 08.11.2017 12:01 autor:

SIÓDMEGO CZYLI WCZORAJ A INFORMACJA PODANA 24 GODZINY PO FAKCIE BRAWO DLA DOBY . SZYBKA I RZETELNA INFORMACJA .
środa, 08.11.2017 11:51 autor: ROBERT

Takich niewybuchów lezy kilkadziesiąt zapewne w mieście jeszcze nie odkrytych
środa, 08.11.2017 11:49 autor: Adam

8 teraz tylko znowu redaktorek się pomylił:D
środa, 08.11.2017 11:48 autor: fffffffffffffff

7 czy 8 listopada ?
środa, 08.11.2017 11:45 autor:

No i dobrze.