komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

piątek, 17 listopada 2017

Salomei, Grzegorza

Zobacz trotyl z mostu w Dzierżoniowie!

środa, 8.11.2017 22:55 , komentarze: 49 , odsłony: 44710
kategorie artykułu:

Poniżej na zdjęciach prezentujemy trotyl, który znajdował się w moście na ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie.

CZYTAJ:  200 kg trotylu w moście w Dzierżoniowie!

 

Wasze komentarze

pytanie czy ten trotyl był z jakimiś przewodami lub lontem? jakieś wyprowadzenie dzięki któremu Niemcy planowali to wysadzić??
czwartek, 09.11.2017 19:08 autor: G

Ulotniło się ;)
piątek, 10.11.2017 19:28 autor:

To już drugi most rozminowany, ciekawe który jeszcze jest zaminowany?
czwartek, 09.11.2017 08:37 autor: Mirek

Wsysstkie :D
piątek, 10.11.2017 19:10 autor:

a ja tyle razy przez ten most przejezdzalem,ciarki przechodza.a tak powaznie sluzby blysnely ,,az za bardzo,, przy kilogramie niegroznego trotylu.na andersa nie moglem wczoraj wjechac bo ryzyko noby bylo hahaha
czwartek, 09.11.2017 06:45 autor: k

Naul.Kopernika tez bylo 200ale mokrego trotylu!!!!???
piątek, 10.11.2017 00:10 autor: weteran

Wniosek nasuwa się sam ,od 45 most nie był konserwowany remontowany??????
czwartek, 09.11.2017 22:49 autor: Dziwne

200 kg to na pewno nie potrzeba do zrobienia dziury na środku mostu , te mosty były standartowo przygotowywane do wysadzenia. Szkoda że po doświadczeniach z wyburzonym mostem nic nie zrobiono dla profilaktyki. O ile pamiętam w wyburzonym nie było zapalników , a trotyl dotykałem osobiście.
czwartek, 09.11.2017 22:00 autor: starysaper

To był tylko trotyl. Bez inicjacji nie groźny. Wielkie halloo i wielkie koszty. Pod koniec lat 60-tych byli już na tym moście saperzy. Dzisiaj się okazało że wszystkiego nie wybrali. A poza tym przestańcie głupoty opowiadać że gdyby to wybuchło itd... To nie miało prawa wybuchnąć. Sam trotyl to tylko plastyczna masa nie groźny tak jak plastelina więc nie opowiadajcie bzdur że 100 budynków wyleciało by w powietrze. Te 100 budynków same się zawalą jeżeli będą odnawiane tylko elewacje a ich stan techniczny pozostanie bez zmian.
czwartek, 09.11.2017 04:36 autor: Krzysztof.

Trzeba spawdzić jeszcze mosta na ul.KoSciuszki przy d.PKSie i Staszica.Tam tez może byc trotyl poniemiecki.
czwartek, 09.11.2017 16:21 autor: Przezorny

Po zbadaniu materiału wynika że ten trotyl nawet nie zburzył by tego mostu ,tylko dobrze się odpowiedzialni ludzie spisali, brawo.
czwartek, 09.11.2017 19:54 autor: mieszkaniec

Możecie wracać do domu jutro wam granaty wykopią
czwartek, 09.11.2017 19:51 autor: Saper

Paluchy pewnie podłożyli trotyl żeby na złomie po wybuchu zarobić
czwartek, 09.11.2017 19:50 autor: Paluchy

to ten z Tupolewa
czwartek, 09.11.2017 18:45 autor:

Pytam się, jaką szkołę ukończyli ci pseudoredaktorzy z Doby ??? Tytuł powinien brzmieć : "Zobacz trotyl wydobyty z mostu w Dzierżoniowie " a nie "Zobacz trotyl z mostu w Dzierżoniowie ",bo nikt z nas nie może wejść na ten most i z niego patrzeć na trotyl. .
czwartek, 09.11.2017 13:27 autor: Nuka

SRAKOM
czwartek, 09.11.2017 13:43 autor:

Kiedy się dowiemy czegoś więcej o samej akcji wydobywania trotylu ? Np. ilu saperów brało udział ?
czwartek, 09.11.2017 13:55 autor: S.Z.

Masakra w glowie isie nie miesci znalezli nie wybuchy pociszkibitdd a jak ladnie one odkryteeee norkalnoe jak do zdj pozowaly one dla doby czy coo
środa, 08.11.2017 23:27 autor: W glowie sie nie miesci

Pij po pół.
czwartek, 09.11.2017 13:49 autor:

Lepiej niech dobrze sprawdza bo 50 lat temu po powodzi też było to samo
czwartek, 09.11.2017 11:44 autor: M

Cały most przeczesali ?! Tak szybko ? Chyba to niemożliwe..
czwartek, 09.11.2017 10:41 autor: Mika

noo to tylko sie cieszyc 80 cm pod pasem drogi ze nie szczelił nigdy w to pirorun przypadkowo :D
czwartek, 09.11.2017 10:09 autor:

A gdzie fota tego gościa z Polonii i detonatora?
czwartek, 09.11.2017 04:09 autor:

W wiadomosciach TVP.
czwartek, 09.11.2017 07:00 autor:

Co wy o tym wszystkim wiecie
środa, 08.11.2017 23:42 autor:

Doba się cieszy tyle wyświetleń w jeden dzień
środa, 08.11.2017 23:24 autor: Ggg

akcja jak wyprowadzić pieniądze z budżetu przed końcem roku podatkowego :)
środa, 08.11.2017 23:20 autor: burmistrz

Patroli burmistrz zrobił rezent świąteczny umyj się zjedzą a rzedwszysykim w ciele
środa, 08.11.2017 23:17 autor: Znajomy ELKI

Już po akcji? Można normalnie żyć?
środa, 08.11.2017 23:05 autor: czy znów się kuchar lansuje?

Tak!!! Można wracać do domu.
środa, 08.11.2017 23:10 autor: Dawid

dzisiaj, 6 godz temu
8