komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

piątek, 17 listopada 2017

Salomei, Grzegorza

Nowa platforma w Górach Sowich już otwarta

piątek, 10.11.2017 11:40 , komentarze: 40 , odsłony: 8475
kategorie artykułu:

Ta wiadomość ucieszy zapewne wszystkich turystów, a szczególnie miłośników Gór Sowich. Mamy kolejną platformę widokową na terenie Nadleśnictwa Świdnica. Położona jest u podnóży Wzgórza Wrona i może stanowić ciekawy przystanek podczas rodzinnej wycieczki na szczyt tego wzniesienia. 

- Inicjatorem pomysłu była Gmina Dzierżoniów i Stowarzyszenie Gmin Gór Sowich - mówi Roman Bereźnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica - To na ich wniosek Nadleśnictwo Świdnica zdecydowało się, aby przy drodze z Myśliszowa w stronę Ostroszowic powstała platforma widokowa. Jest to jedno z niewielu miejsc gdzie doskonale widać panoramę Gór Sowich, a dodatkowo znajduje się w pobliżu sudeckiego dalekobieżnego żółtego szlaku turystycznego. Warto dodać, że platforma dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

Więcej informacji w materiale wideo: 

 

Wasze komentarze

On miał stanąć nad stawem w Bielawie, tylko ktoś się pomylił :)
środa, 15.11.2017 07:26 autor: Dax

Krytyka kłuje w oczy mój wpis ,który mówił ,że na platformie zmieszczą się dwie osoby ,został usunięty!?
niedziela, 12.11.2017 23:43 autor:

Brawo dla Marka Chmielewskiego.
Wszystko co jest promocją regionu służy jego mieszkańcom.
Tysiąc takich powinno być platform,placów odpoczynku,
turystycznych atrakcji.
Tak dalej.
Adam
sobota, 11.11.2017 12:38 autor:

Co za gamon to wymyślił ,pewnie chcieli dorównać platformie w Czechach.Pewnie wybory się szykują.
sobota, 11.11.2017 22:48 autor:

Polica będzie. miała co robić
sobota, 11.11.2017 23:04 autor:

A wystarczyło dwie ławeczki postawić ! Efekt byłby taki sam.
piątek, 10.11.2017 21:58 autor: Myśliciel

Proszę o tv dobe o przejwchanie na biemoże lawskiej w w ostroszowice
sobota, 11.11.2017 22:44 autor:

Kiedy punkt widokowy na Czeszce? Dobre miejsce! Do roboty!
piątek, 10.11.2017 20:45 autor: Jo

Pomysł super miejsce również brakuje jednak tablicy z nawami szczytów które widać z tej platformy, jako walor edukacyjny warto by większości oglądających uświadomić, że poza Wielką Sową są również inne ciekawe szczyty i wzniesienia w naszych pięknych Górach Sowich. Chętnie dołożył bym parę złotych na ten cel.
sobota, 11.11.2017 14:34 autor: Miłośnik Gór Sowich

Gmina na to tylko czeka
\
sobota, 11.11.2017 19:27 autor:

Za remonty drogi by się wzieli bo nawet nie ma jak przejechać koło słynnej Wyspy Koni .przejechanie tą drogą to dopiero sama atrakcją i wizytówka gminy .
sobota, 11.11.2017 12:14 autor: G

Wzgórza Bielawski gdzie postawiono platformę nie należą do Gór Sowich !!!
sobota, 11.11.2017 07:40 autor:

Bardzo duża ta platforma ,ledwie zmieścił się na niej Wójt Gminny Dz-ów i leśniczy , a co będzie jak przyjedzie większa wycieczka?
sobota, 11.11.2017 00:35 autor:

Ostriszowice ma podesty a na polnej diura dziurą pogania ze nie idzie przejechac
piątek, 10.11.2017 22:33 autor:

7 tys za tą ambone to conajmniej o 50% za drogo- czy był przetarg ? Mysliwi wykonali by ją 3 X taniej. A może Burmistrz zbiera fundusze na wybory samorządowe- by było na jej koszty?
piątek, 10.11.2017 20:33 autor:

To ambona dla mysliwych- w dole na polach pasą sie sarny- pewnie niedługo ich nie będzie bo je wystrzelają
piątek, 10.11.2017 20:22 autor:

Dobrze będzie postać i zobaczyć jak na polu rośnie
piątek, 10.11.2017 19:06 autor: autor

Narzekanie cebulaków czas zacząć.
piątek, 10.11.2017 18:07 autor:

Prawdę mówiąc, z brzegu lasu tyle samo widać co z tej platformy. Najlepsze punkty widokowe są na Czeszce, wystarczy ustawić odpowiednie tablice informacyjne na parkingu oraz na Czyżyku, niestety ogrodzonym przez Nadleśnictwo, !!!! Chyba nie ma problemu żeby wydzielić kilkudziesięciometrową drogę na szczyt, tym bardziej ,że nie ma na niej sadzonek drzew. Jest to najpiękniejszy punkt widokowy po tej stronie Gór Sowich i łatwo dostępny. Nie jest też potrzebna żadna platforma, wystarczą tablice kierunkowe.
piątek, 10.11.2017 13:37 autor:

Dokładnie tak!
piątek, 10.11.2017 14:05 autor: Sowiogórzanin

widoki takie ze tłumy będą tam chodzic XD
piątek, 10.11.2017 13:21 autor:

Zostań w domu przed kompem
piątek, 10.11.2017 16:49 autor: JaN

Platforma ma za zadanie ściągnąć turystów z całego świata do Bielawy
piątek, 10.11.2017 16:02 autor:

Ciekaw jestem ile taki podest kosztował- bo przydatnośc jego żadna- zwyła urzędnicza rozrzutnośc i głupota-chyba że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę
piątek, 10.11.2017 15:46 autor:

POprzednia platforma jest już przestarzała - teraz musi być nowoczesna!
piątek, 10.11.2017 15:25 autor: :-)

platforma jest w pobliżu drogi Myśliszów-Ostroszowice.
piątek, 10.11.2017 14:27 autor:

gdzie to jest?