Kyokushin Dzierżoniów na Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego

sobota, 18.3.2017 09:25 2492 0

11 marca w Ząbkowicach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin z udziałem 105 zawodników z 17 ośrodków. W ramach MM odbyły się walki w 8 kategoriach w przepisach WKF. Sedzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sensei Edward Urbańczyk. Organizatorem zawodów był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Witolda Stolarczyka.

Dzierżoniowski Klub reprezentowało siedmiu zawodników, którym udało się zdobyć 6 medali – jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Indywidualne wyniki naszych zawodników:

Tomasz Staściuk – 2 m-ce kata seniorów.

Wyniki naszych zawodników uplasowały Dzierżoniowski Klub Karate Kyokushin na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego. Poziom sportowy zawodów był wyrównany – różnice w konkurencji kata oraz kumite były minimalne. Jednakże, na imprezach mistrzowskich szczegóły często decydują o zwycięstwie. Na uwagę zasługuje fakt, że dwóch naszych zawodników – Kacper Rogowski i Mateusz Skrzyński – mają za sobą pierwszy start w formule full kontakt seniorów. Obaj swoje występy zaliczyć mogą do udanych – Kacper ostatecznie zajął drugie miejsce w swojej kategorii, Mateusz zaś uległ w ćwierćfinale, po wyrównanej walce, bardziej doświadczonemu i utytułowanemu zawodnikowi z Wrocławia. Przed nami dopiero początek roku startowego i miejmy nadzieję, że Mistrzostwa dodadzą nam impulsu do dalszego rozwoju i wytężonego treningu.