Kyokushin Dzierżoniów na XVII Mistrzostwach Polski Open i Kata

wtorek, 25.10.2016 11:30 1323 0

22 października w hali Urania w Olsztynie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Open i Kata. Towarzyszącymi imprezami były Mistrzostwa Polski Juniorów oraz XI Olsztyński Festiwal Sztuk Walki.

W zawodach wzięło udział ponad 200 uczestników z 20 klubów całej Polski. Reprezentantem Dzierżoniowskiego KSKK był Tomasz Staściuk, który rywalizował w konkurencji kata. Po turze eliminacyjnej zajmował trzecią pozycję i taką utrzymał do ostatecznej klasyfikacji, zdobywając brązowy medal. Tytuł mistrza Polski obronił Konrad Kozubowski z Opola, wyprzedzając Konrada Kozłowskiego z Lublina i Tomka Staściuka. W konkurencji kobiet najlepsza okazała się Kamila Krzak wygrywając z Anną Lisowską i naszą wychowanką, a obecnie zawodniczką Wrocławskiego Klubu Mają Kijas. W formule open Maciej Mazur, syn wielokrotnego mistrza Polski sensei Mariusza, pokonał w finałowym pojedynku syna wielokrotnego mistrza Polski Sylwestra Sypienia, Patryka. Wśród kobiet, złoty medal wywalczyła reprezentantka Tarnowskich Gór Marta Lubos, która w finale pokonała Agatę Winiarską z Wrocławia. Kategorię senior +35 lat zwyciężyli Dariusz Cacko z Białegostoku w wadze lekkiej i Wojtek Żmija z Wrocławia w wadze ciężkiej. Drużynowo zwyciężył Wrocławski Klub prowadzony przez Agnieszkę i Sylwestra Sypień przed Tarnowskimi Górami i Białymstokiem.