LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW po Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym!

poniedziałek, 21.8.2017 09:38 1653 0

Zawodnicy i zawodniczki LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW rywalizowali w kilku seriach Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym odnosząc sukcesy. Pierwszą rywalizacją był X Memoriał Kazimierza Gazdy Eliminacje Mistrzostw Polski w kryterium kolarskim do Mistrzostw Polski rozgrywanym w Pszczynie. Trasa wyścigu była bardzo wymagająca oraz techniczna, ponieważ większa część rundy prowadziła po kostce.  Wśród juniorek 6 miejsce zajęła Sara Tonder i tak samo 6 pozycję zajęła Laura Wójcik w rywalizacji juniorek młodszych, 9 miejsce zajęła Wiktoria Zborowska a 11 była Marianna Kolinko.

Dzień później rozegrany został XV Wyścig kolarski Tyskie Kryterium Fiata, które było kolejną serią eliminacji do Mistrzostw Polski. Runda wyścigu prowadziła po tzw. kolarskiej „agrafce” czyli miała 2 nawroty oraz finisz prowadzący pod lekkie wzniesienie. Tutaj bardzo dobrze spisała się Laura Wójcik zajmując 3 miejsce, dalej 8 była Wiktoria Zborowska a 9 Marianna Kolinko. W wyścigu juniorek 5 pozycję zajęła Sara Tonder a w juniorach 13 był Michał Mroczkowski.

15 sierpnia odbyło się 19 Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o PUCHAR BURMISTRZA KÓRNIKA.W kategorii juniorki młodszej po finiszu z 2-osobowej ucieczki Małgorzata Dąbrowska zajęła 2 miejsce, ustępując Picz Zofii z UKS Mróz Jedynka Kórnik. Małgorzata popełniła błąd taktyczny, który kosztował jej zwycięstwo w całym wyścigu. Dalej w juniorkach młodszych 7 lokatę zajęła Laura Wójcik a 10 miejsceprzypadło Wiktorii Zborowskiej. Po zaciętej walce 4 miejsce  w rywalizacji juniorek zajęła Sara Tonder a 7 była Daria Różnicka natomiast w juniorach 9 był Michał Mroczkowski.

Podczas gdy starsza część klubu rywalizowała w eliminacjach o Mistrzostwa Polski to młodzi adepci klubu walczyli w Memoriale Pawła Sosika- KryteriumKolarskim o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. W wyścigu żaków Rostkowski Maciej zajął 10 miejsce a wśród żakiń 5 była Zuzanna Dąbrowska. Wyścig młodzików to 6 miejsce Kacpra Najdy oraz 8 Patryka Usika. Bardzo dobrze finiszowała Wodnicka Joanna zajmując 3 miejsce w rywalizacji młodziczek. Wyścig juniorek młodszych to 1 miejsce Dąbrowskiej Małgorzaty, 4 lokata Laury Wójcik, 9 Marianny Kolinko oraz 13 Wiktorii Zborowskiej. Na zakończenie zawodów Daria Różnicka zajęła 3 miejsce  wyścigu elity kobiet.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc a w szczególności:Gminie Dzierżoniów, ATOM deweloper, Boxmet, Dzierżoniów-nastraja pozytywnie, Verge, J.G Jerzy Gawrycki, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS.