MKS 9: Paweł czwartym sprinterem Europy, udany debiut Karoliny

poniedziałek, 18.12.2017 21:40 353590 6

W dniach 13-17.12.2017 roku, w Kopenhadze, odbyły się Mistrzostwa Europy w pływaniu na 25m basenie. W rywalizacji udział wzięło ponad 550 zawodników z 47 państw. Nasz kraj reprezentowało 19 pływaków, w tym Paweł Juraszek i Karolina Jurczyk, podopieczni trenera Andrzeja Wojtala.

Paweł (23 lata) wraz z Filipem Wypychem, Jakubem Książkiem i Konradem Czerniakiem zdobył brązowy medal w biegu sztafetowym na dystansie 4x50m stylem dowolnym (1:24,44). W starcie indywidualnym, rywalizację na dystansie 50m stylem dowolnym rozpoczął w eliminacjach - z czasem 21,38 awansował do półfinału, następnie z trzecim czasem 20,95 zakwalifikował się do finału, który ostatecznie zakończył na 4. miejscu (20,81). Sztafeta mix na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie Paweł Juraszek, Konrad Czerniak, Dominika Sztandera i Aleksandra Urbańczyk zajęła 4. miejsce w finale (1:30,20), a sztafeta mix 4x50m stylem zmiennym, w której składzie w eliminacjach był Paweł, zajęła 6. miejsce w finale (1:38,22).

Karolina (16 lat), starty indywidualne na dystansach 50m stylem dowolnym (25,71) oraz 50m stylem motylkowym (26,87) zakończyła na eliminacjach. Sztafeta na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Aleksandra Urbańczyk i Karolina Jurczyk zajęła 5. miejsce w finale (1:45,63).

Zawodnikom jak i trenerowi gratulujemy sukcesu.