MKS 9: Pływacy na Memoriale Petrusewicza

niedziela, 27.11.2016 21:00 89229 18

W dniach 26-27.11.2016 roku odbył się XXVII Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu, na 25m basenie. Zawody upamiętniają ogromny sukces pływaka z Wrocławia – Marka Petrusewicza, który w 1953, jako pierwszy Polak, ustanowił nowy rekord świata na dystansie 100m stylem klasycznym.

W tegorocznych zawodach pływackich udział wzięło ponad 300 zawodników w wieku 13-15 lat, z 42 klubów z Polski i zagranicy. Nasz Klub reprezentowało sześcioro podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Karolina Jurczyk zdobyła cztery medale: trzy złote na dystansie 50m (27,73) i 100m (1:04,16) stylem motylkowym oraz 50m stylem grzbietowym (29,23). Na dystansie 50m stylem dowolnym wywalczyła srebrny medal z czasem 26,01. W klasyfikacji wielobojowej, za dwa najlepsze wyniki, zajęła drugie miejsce.

Bełtowski Krystian, Michalkiewicz Jakub, Tuchewicz Kacper i Kopera Jakub poprawili swoje wyniki, które są ich nowymi rekordami życiowymi.

Udział zawodników Klubu w zawodach został współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.