poniedziałek, 18 grudnia 2017

Gracjana, Bogusława

MKS 9: Pływacy na Memoriale Petrusewicza

niedziela, 19.11.2017 21:00 , komentarze: 2 , odsłony: 109441

W dniach 17-18.11.2017 roku odbył się XXVIII Memoriał Marka Petrusewicza na nowej pływalni Orbita we Wrocławiu. Zawody upamiętniają ogromny sukces pływaka z Wrocławia – Marka Petrusewicza, który w 1953, jako pierwszy Polak, ustanowił nowy rekord świata na dystansie 100m stylem klasycznym.

W tegorocznych zawodach pływackich udział wzięło 320 zawodników w wieku 13-16 lat, z 44 klubów z Polski i zagranicy. Nasz Klub reprezentowało sześcioro podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W tym roku podczas dwudniowych zmagań zawody przebiegały w zmienionej formie na zasadzie eliminacji i finałów.

Ze względu na brak klasyfikacji rocznikowej, zawody zostały zdominowane przez najstarszy rocznik.

Karolina Jurczyk zdobyła trzy złote medale podczas biegów finałowych: 50m stylem motylkowym (27,18) oraz 50m (28,99) i 100m (1:02,81) stylem grzbietowym. Na dystansie 50m stylem dowolnym wywalczyła srebrny medal z czasem 25,78. W klasyfikacji wielobojowej, za dwa najlepsze wyniki, zajęła drugie miejsce.

Julia Kuleta, Natalia Wnęczak, Paulina Porębska, Jakub Michalkiewicz i Kacper Tuchewicz uzyskali bardzo dobre wyniki, które są ich nowymi rekordami życiowymi.

Udział zawodników Klubu w zawodach został współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.