MKS 9: Pływacy w Jeleniej Górze

poniedziałek, 25.4.2016 10:51 75140 1

W dniu 23.04.2016 roku odbyły się XVI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 367 zawodników z 26 klubów. Nasz Klub reprezentowało 15 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii wiekowej 14 lat i starsi, Paweł Juraszek wywalczył pierwsze miejsca na dystansach: 50m stylem dowolnym (22,11) i 50m stylem motylkowym (25,57)

Kacper Krasiński zajął pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym (31,12). Daniel Wiewiórka zajął pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym (27,47), drugie na dystansie 50m stylem klasycznym (31,73) i trzecie miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym (25,12).

Jakub Bielski zajął trzy drugie miejsca na dystansach: 50m stylem dowolnym (25,07), 50m stylem grzbietowym (28,15) i 50m stylem motylkowym (26,26).

Łukasz Bykowski zajął trzecie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym (27,00).

W kategorii wiekowej 12-13 lat Liliana Wierzbicka na dystansie 50m stylem dowolnym (32,27) zajęła trzecie miejsce.

W kategorii 9 lat i młodsi Igor Wierzbicki wywalczył dwa pierwsze miejsca na dystansach 50m stylem dowolnym (35,47) i 50m stylem grzbietowym (44,42).

Krystian Bełtowski, Krystian Dobrzański, Filip Michalkiewicz, Magdalena Ramilowska, Jakub Michalkiewicz, Kacper Tuchewicz, Zuzanna Matuszczyk i Jakub Kopera osiągnęli dobre wyniki, poprawiając swoje rekordy życiowe.

W punktacji wielobojowej, gdzie nagradzano trzech najlepszych zawodników, w najmłodszej kategorii wiekowej wygrał Igor Wierzbicki, a w najstarszej – Paweł Juraszek, Jakub Bielski i Daniel Wiewiórka.

Uczestnictwo zawodników Klubu w XVI Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry zostało sfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.