MKS 9: Podsumowanie Głównych Mistrzostw Polski w Szczecinie

piątek, 3.6.2016 09:48 56894 2

Zmagania pływaków podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Floating Arenie w Szczecinie w dniach 27-30.06.2016 roku dobiegły końca. Czterodniowe zawody były też eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich jak i Mistrzostw Europy Juniorów i przyniosły wiele niespodzianek w polskim pływaniu.

Nasz klub reprezentowali: Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk i Kacper Dereń - podopieczni trenera Andrzeja Wojtala.

Paweł Juraszek (22 lat) wywalczył srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 22,13, który pozwolił mu wypełnić minimum olimpijskie do Rio. Na dystansie dwukrotnie dłuższym, z czasem 50,75, uplasował się na piątym miejscu.

Karolina Jurczyk (15 lat) na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 26,20 wypełniła  minimum do mistrzostw Europy juniorów. Ma dystansie 50m stylem motylkowym z czasem 27,89 zdobyła swój pierwszy seniorski brązowy medal, a czas który uzyskała jest nowym Rekordem Polski 15 lat.

Kacper Dereń (18 lat) na dystansach 400m (3:59,75) stylem dowolnym i 200m (2:05,75) stylem motylkowym uplasował się w finałach „B” zajmując kolejno trzecie i czwarte miejsce. Na dystansie 800m stylem dowolnym z czasem 8:19,63 zajął ósme miejsce w finale.

Gratulujemy zawodnikom wyników a trenerowi sukcesu.

Uczestnictwo zawodników Klubu w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.