MKS 9: Złoto na Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu

środa, 20.7.2016 08:40 65526 5

W dniach 15-17.07.2016 roku odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w lubelskiej Aqua na 50m basenie. W zawodach udział wzięło 489 zawodników z 133 klubów z Polski. Nasz Klub reprezentowała Karolina Jurczyk, podopieczna trenera Andrzeja Wojtala.

Karolina Jurczyk wywalczyła trzy medale, złoty na dystansie 50m stylem motylkowym (28,10) i dwa brązowe w konkurencji 50m stylem dowolnym (26,97) i 50m stylem grzbietowym (30,68). Na dystansach 100m stylem dowolnym (59,74) zajęła piąte miejsce, a dystans 200m stylem dowolnym z czasem 2:13,69 ukończyła na piętnastym miejscu.

Te mistrzostwa Polski Karolina może zaliczyć do bardzo udanych a wyniki, które uzyskała są  na bardzo wysokim poziomie.

Uczestnictwo zawodnika Klubu w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w Lublinie zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.

Autor zdjęć: Tomasz Mościcki, zgodę na publikację zdjęcia udzielił portal megatiming.pl

Źródło: MKS 9 Dzierżoniów