Muflon Bielawa na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej w lekkiej atletyce

czwartek, 18.5.2017 08:00 2250 1

16 maja zawodnicy Muflona Bielawa zdobyli 6 medali na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej w lekkiej atletyce. Ze Świdnicy z medalami wrócili:Kuba Hendzel - złoty w rzucie oszczepem, Martyna Tylak - srebro na 100 m, Bartek Mazur - brązowy na 2000 m, Nikola Tomalik- brązowy na 300 m (miała też drugi wynik w skoku w dal, ale start był PK), srebrne medale zdobyły sztafety szwedzkie dziewcząt
i chłopców. Sztafeta kobieca: 100m - Żmudzka Wiktoria, 200m - Tylak Martyna, 300m - Tomalik Nikola,400m - StanekRozalia. Męska sztafeta: 100m - Jaworski Damian, 200m - Hendzel Jakub, 300m - Galant Krzysztof, 400m - Jaworski Ryszard. Awans do finału mistrzostw województwa zdobyli ponadto: Żmudzka 6miejsce na 100 m, Skubisz 5miejsce - oszczep, Galant 5miejsce na 100 m, Chorążkiewicz 6 miejsce na 1000 m. Pechowe 4 miejsce zajęły dziewczyny w sztafecie 4x100, do medalu i awansu zabrakło 1,2 sek.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.