Muflon Bielawa: Nestle Cup i II Ogólnopolski Mityng z okazji 70-lecia DZLA

wtorek, 23.5.2017 09:00 1246 0

W Oleśnicy odbyły się 19 maja, eliminacje Nestle Cup. Jest to największy w Polsce cykl zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży uczestniczących w programie „Lekkoatletyka dla każdego!”. W zeszłorocznej edycji wystartowało kilka tysięcy młodych lekkoatletów, a w finale ogólnopolskim 500 najlepszych.

W czwórbojach ukierunkowanych wystartowała czwórka zawodników Muflona Bielawa. Bielawscy lekkoatleci zdobyli 4 medale (2 złote i 2 srebrne). Martyna Tylak była najlepsza w wieloboju płotkarskim, zdobyła zresztą największą ilość pkt. (440) ze wszystkich startujących dziewcząt w różnych wielobojach. Wyniki Martyny: skok wzwyż - 135 (PB); 80ppł - 13,60 (PB); 200ppł - 33,10; pchnięcie kulą - 6,60. Kinga Tomalik wygrała wielobój sprinterski wyprzedzając o 1 pkt..... swoją siostrę Nikolę Tomalik. Wyniki Kingi: 100 m - 13,70(PB); 80ppł - 15,50; skok wzwyż - 140(PB); pchnięcie kulą- 7,10.Wyniki Nikoli: 300 m - 45,00(PB); 80ppł - 14,90; wzwyż - 135(PB); pchnięcie kulą - 6,60.Kuba Hendzel zajął 2 miejsce, startując w wieloboju rzutowym. Wyniki Kuby: 100 m - 12,70; skok w dal - 5,32 (PB); pchnięcie kulą - 9,60; rzut oszczepem - 38,22(PB).

Program„Lekkoatletyka dla Każdego!” finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W Bielawie wspierany jest przez Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz klub Muflon Bielawa.

Natomiast 21 maja odbył się we Wrocławiu II Ogólnopolski Mityng z okazji 70-lecia DZLA. Bartłomiej Mazur wystartował podczas tego mityngu w biegu na 1500 m. Start zakończył wynikiem 4:30,84 i jest to jego nowy rekord życiowy. W biegu zajął 5 miejsce w kategorii U18 (10 open).

Starty w zawodach oraz działalność klubu Muflon Bielawa wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.