OFM Bielawianka Bester Bielawa: relacja z pierwszego dnia Turnieju Półfinałowego o I ligę

niedziela, 24.4.2016 00:05 1320 0

W pierwszym spotkaniu Turnieju Półfinałowego o I ligę w Grudziądzu siatkarze OFM Bielawianka Bester udowodnili, że należą do faworytów tych zawodów. Na otwarcie turnieju bielawianie pokonali zespół gospodarzy Stal Grudziądz 3:0 w setach do 23, 16 i 20. Jedynie w pierwszym secie stalowcy postawili naszemu zespołowi siny opór, wychodząc nawet w końcówce seta na dwupunktowe prowadzenie 20:22. Jednak w siatkówce jest tak, że gra na serio zaczyna się powyżej 20-tego punktu i w odpowiednim momencie odpaliliśmy i wygraliśmy seta do 23.

Kolejne dwie partie to już zdecydowana dominacja siatkarzy reprezentujących klub OFM Bielawianka Bester Bielawa. To co w pierwszym secie nie wychodziło, a mowa tu o zagrywce, to w ostatnich dwóch partiach odpaliła z nawiązką. Robiliśmy sporo punktów na przyjmujących gości, w tym na grającym trenerze gospodarzy, 44-letnim olimpijczyku z Aten przyjmującym Piotrze Gabrychu. Prowadzenie 20:11 w drugim, czy 20:12 w trzecim secie mówią same za siebie o przebiegu tego spotkania.

MVP spotkania został wybrany atakujący OFM Bielawianka Bester Bielawa #10 Michał Tomiałowicz.

KS Stal Grudziądz - OFM Bielawianka Bester Bielawa 0:3 (-23, -16, -20)

Bielawa: Durski, Tomiałowicz, Jutrzenka, Strubbe, Glinka, Dalecki, Kukla (libero) oraz Grabowski.

Zdjęcia z tego meczu autorstwa rzecznika klubu OFM Bielawianka Bester Bielawa Łukasza Grysia można obejrzeć na naszym profilu na facebooku pod linkiem:

W drugim piątkowym spotkaniu (rozgrywane było trzy godziny wcześniej) zespół z naszej grupy 2 II ligi MKST Astra Nowa Sól także zdecydowanie i pewnie pokonał 3:0 LUKS Wilki Wilczyn. Obie piątkowe dosyć łatwe wygrane potwierdziły to, o czym mówiło się w kuluarach przed tuniejem, że oba zespoły z grupy II ligi są zdecydowanie silniejsze od Wilczyna i Grudziądz. Ale to jest turniej i jeszcze wszystko może wywrócić się do góry nogami.

W sobotnim spotkaniu podopieczni pary trenerskiej Marcin Jarosz / Andrzej Zemanek zmierzą się z dobrze znanym zespołem z Nowej Soli. Będzie to zapewne bardzo wyrównany mecz a zwycięzca tego spotkania praktycznie zapewni sobie co najmniej 2-gie miejsce w tym Turnieju, co oznaczać będzie pewny awans do Finałów. Ale żeby tak się stało, to trzeba wygrać pewnie, najlepiej 3:0 lub 3:1. Oba teamy znają się jak łyse konie i raczej niczym się nie zaskoczą. Zadecyduje dyspozycja dnia. Niech wygra lepszy i oby to była Bielawa.

Trzymajcie za nas mocno zaciśnięte kciuki i oczywiście oglądajcie w internecie telewizyjną relację live z tego spotkania - link do transmisji: