Paulina Martyka Mistrzynią Polski Juniorek w Zapasach

niedziela, 19.3.2017 09:20 1686 1

W dniach 17-18 marca w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Puchar Polski Kadetek w Zapasach. W zawodach udział brało 230 zawodniczek z 57 klubów z całej Polski. Powiat Dzierżoniowski reprezentowały : Paulina Martyka, Sylwia Martyka, Anna Czerwińska, Paulina Łochańska – MULKS JUNIOR Dzierżoniów, Roksana Łosyk, Olimpia Łosyk, Magda Błaszczyszyn – UKS IRON BULLS Bielawa oraz Natalia Kołosz – ULKS SOWA Pieszyce.

Najlepiej w zawodach spisała się Paulina Martyka, która zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorek w kat. 59kg a zaraz Tytuł Mistrzyni Polski. Brązowe medale Pucharu Polski Kadetek zdobyły Sylwia Martyka kat.56kg oraz Roksana Łosyk kat. 60kg. V lokaty w zawodach wywalczyły Madga Błaszczyszyn kat. 48kg, Anna Czerwińska kat. 55kg oraz Olimpia Łosyk 49kg. Paulina Łochańska zdobyła VII lokatę a Natalia Kołosz zakończyła zmagania na XIII miejscu.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów zdobył VI miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Juniorek co jest dotychczasowym największym osiągnięciem drużynowym klubu.

W klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki MULKS JUNIOR Dzierżoniów zdobył 30pkt a IRON BULLS Bielawa 8 pkt.

Jestem bardzo dumny z postawy naszych dziewcząt. Dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do tych sukcesów. Po raz kolejny pokazaliśmy, się z dobrej strony na krajowych – Norbert Warchoł.

Obecnie Sylwia Martyka, Roksana Łosyk oraz Olimpia Łosyk biorą udział w Zgrupowaniu Reprezentacji Polski Kadetek w Krasnymstawie w dniach 19-25.03.2017.

W dniach 24-31.03.3017 udział w Zgrupowaniu Reprezentacji Polski Seniorek oraz Młodzieżowców biorących udział w przygotowaniach do Mistrzostw Europy w Spale uczestniczyć będzie Paulina Martyka.

Wielkie podziękowania dla firmy DRG Agro Group z Tuszyna, która wspiera poczynania sportowców.