Polscy koszykarze gromią Czechów

sobota, 29.7.2017 10:58 2128 0

28 lipca koszykarze reprezentacji Polski rozegrali pierwsze kontrolne zawody po długim okresie przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy. Wszyscy zastanawiali się czego można spodziewać się po naszej kadrze. Już pierwsze minuty spotkania rozwiały obawy. Przy ogłuszającym dopingu kibiców z całego kraju, rozpoczęło się show.

Początek meczu zaskoczył wszystkich. Biało-czerwoni zaczęli grę od wysokiego prowadzenia 7:0. Każde kolejne akcje wręcz deklasowały przeciwnika. W szczytowym momencie w dwóch pierwszych kwartach nasza drużyna mogła pochwalić się nawet 18 punktowym prowadzeniem. Na parkiecie trwało istne szaleństwo. Nowe zagrywki, doskonała organizacja gry pokazało, że praca trenerów z Mike Tylorem na czele idzie w dobrym kierunku.

Jeszcze więcej zdjęć z meczu znajdziesz - TUTAJ -

Wysokie prowadzenie i spokojna realizacja celów taktycznych oraz trochę lepsza postawa przeciwników w drugiej fazie meczu nie przyćmiła tego dnia jakości Polaków. Mecz z każdą kolejną akcją stawał się atrakcyjniejszy dla zgromadzonych na hali kibiców. Twarda walka na całym boisku, akcje za trzy punkty, przechwyty, szybka gra po obwodzie, nieszablonowe wykończenia akcji podkoszowych i wyjątkowo mało błędów sprawiło, że przy niemal komplecie publiczności Reprezentacja Polski pokonała ostatecznie Czechów 101 do 68.