Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Bielawie - pomagamy odpowiedzialnie

czwartek, 2.2.2017 09:49 8817 6

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych dla nas kwestii dotyczących ochrony zwierząt, a także bardzo istotnych podziękowań za wsparcie naszych poczynań.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Bielawie oraz Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt pragną PODZIĘKOWAĆ wszystkim miłośnikom zwierząt, którzy w poprzednim roku wspierali wszelkie działania mające na celu niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom.

Pragniemy przedstawić Państwu naszych podopiecznych: zwierzęta, które zostały zabrane z łańcucha, z bardzo złych warunków lub po prostu podrzucone przez płot. Większość z nich to stare, schorowane zwierzęta, dla których limit miłości u poprzednich właścicieli się wyczerpał. Psiaki te mieszkają obecnie w warunkach domowych, dlatego bardzo ciężko nam znaleźć dla nich odpowiednie nowe miejsca. Często zgłaszały się do nas osoby, które chciały zabrać je do małego kojca bądź, co gorsza na łańcuch. Dlatego zaprzestaliśmy intensywnych poszukiwań nowych domów i CZEKAMY CIERPLIWIE na pojawienie się odpowiednich osób.

Pokazując je, NIE PROSIMY O WSPARCIE FINANSOWE (!), ponieważ dajemy sobie sami radę, wychodząc z założenia że WOLONTARIAT ZOBOWIĄZUJE.

Pragniemy was poinformować że od 06.01.2017 r. weszła w życie NOWELIZACJA USTAWY o ochronie praw zwierząt. OBECNIE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA zabiegu sterylizacji u zwierząt posiadających PRYWATNYCH właścicieli przez urzędy gmin i miast.

Jeżeli chcecie naprawdę pomóc to mamy dla Państwa propozycję, proszę się wokół siebie rozglądać i uważnie szukać chociaż jednej suczki/ kotki, która rodzi niechciane, porzucane zwierzęta i POMOŻE jej właścicielowi poprzez EDUKACJĘ i finansowe wsparcie w jej sterylizacji.

Współpracujące z nami GMINY SKORZYSTAŁY Z PROGRAMU dofinansowania rok temu i już teraz widzą OGROMNE POZYTYWNE EFEKTY TYCH POCZYNAŃ w postaci zmniejszającej się liczby niechcianych zwierząt. Przekłada się to bezpośrednio na wydatkowane środki budżetowe. Przykładem bardzo dobrze prowadzonego schroniska, jest schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dzierżoniowie „Azyl”, dzięki temu, że chwilowo zatrzymaliśmy wzrost populacji, a „za płotem u sąsiada” nie rodzą się szczeniaki, SCHRONISKO ZACZYNA ŚWIECIĆ PUSTKAMI! Pies, który trafia do schroniska w ciągu 3 tygodni opuszcza je, idąc do nowych właścicieli, którzy z pełną świadomością adoptują zwierzę, stwarzając mu nowy dom.

Jesteśmy w trakcie tworzenia strony internetowej dla gmin, na której będą mogły uzyskać informacje, jak skutecznie walczyć z bezdomnością zwierząt.

Zależy nam na ZMIANIE SPOSOBU MYŚLENIA urzędników oraz by zrozumieli, że BUDOWA KOLEJNYCH SCHRONISK, a także przetrzymywanie w nich zwierząt- niejednokrotnie do końca ich życia, NIE JEST WALKĄ Z BEZDOMNOŚCIĄ zwierząt, a jedynie zwalczaniem skutków nad-populacji. Walką z bezdomnością jest przede wszystkim edukacja oraz sterylizacja zwierząt posiadających właścicieli oraz, co najważniejsze dostosowanie ilości zwierząt do rzeczywistego zapotrzebowania.

Nie każde gospodarstwo musi mieć psa lub kota, ale każdy pies czy kot musi mieć właściciela!

JEŻELI GMINY ZAANGAŻUJĄ SIĘ W PROGRAM ŚWIADOMEJ STERYLIZCJI W CIĄGU 2 LAT POPULACJA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT MOŻE ZMNIEJSZYĆ SIĘ O 50 %. KAŻDY KOT I PIES ZE SCHRONISKA BĘDZIE MIAŁ W KOŃCU WŁAŚCICIELA!

Podziękowania:

Dla wspaniałego człowieka i lekarza Pani Zofii Batorczak sprawującej niegdyś funkcję dolnośląskiego lekarza weterynarii, od której wszystko się zaczęło.

Dla członków Rady do Spraw Wspierania Działań na Rzecz Ochrony Zwierząt, a w szczególności dla Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz Pani Karinie Daniszewskiej-Sroka.

Dla urzędników z gmin:
Dzierżoniów, Pieszyce, Bielawa
za zaangażowanie oraz pełne poparcie dla naszego programu oraz świadome zarządzanie publicznymi pieniędzmi.

Dla współpracujących z nami lekarzy weterynarii:

Mieczysław Basiński i Zenon Sabat - „Provita. Lecznica dla zwierząt” w Dzierżoniowie,
Andrzej Bugaj, Aleksander Wróblewski - „Przychodnia Weterynaryjnej AAVAET” w Dzierżoniowie,
Beata Dziurzyńska-Wojciechowska - „Gabinet Weterynaryjny "Podaj Łapę" w Bielawie,
Radosław Sulimowicz - „Gabinet weterynaryjny” w Bielawie,
Marek Malka - „Przychodni weterynaryjnej” w Bielawie,
Adam Kubiczek - „Gabinet Weterynaryjny” w Żarowie,
Państwo Marta i Wojciech Aksman - „Centrum Małych Zwierząt”w Oławie,
Magdalena Bernasińska - „Przychodnia Weterynaryjna OGONEK” w Świdnicy,
Sylwia Kwiatkowska - Gabinet Weterynaryjny "SYLVET” w Świebodzicach.

Dla schroniska AZYL w Dzierżoniowie za wsparcie w postaci karmy, posłań i akcesoriów dla najbardziej potrzebujących zwierząt u rodzin mniej zamożnych.

Dla Państwa Jagody i Czesława z Zajazdu Sielska Kraina w Przedborowej, nieocenionego domu tymczasowego, bez którego niewiele kocich istnień moglibyśmy uratować.

Dla wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas i często pieniądze, aby pomóc w ratowaniu kolejnych istnień, a w szczególności:
Pani Beacie Szafrańskiej,
Pani Czesławie Chrzan,
Pani Małgorzacie Subocz,
Pani Renacie Guz,
Pani Bożenie Michalak.

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Jan poniedziałek, 06.02.2017 19:03
Wspaniali ludzie .Trzeba i należy pomagać tym bezdomnym zwierzaczkom .Serce...
Beata. sobota, 04.02.2017 21:39
Serdeczne pozdrowienia i życzenia wytrwałości w tym co robicie,jesteście ludźmi...
Gerfild czwartek, 02.02.2017 18:03
W zapomniane poszły osoby które też dużo robią i wydają...
M. piątek, 03.02.2017 17:50
Na początku są podziękowania dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy w...
Ktoś czwartek, 02.02.2017 23:19
Proszę.... można? Można! Brawo Wy!
Mila czwartek, 02.02.2017 18:56
Jak dobrze, ze sa jeszcze ludzie o dobrych sercach :-)...