To był prawdziwy KJS

piątek, 19.8.2016 09:14 3005 0

Nietypowo, bo w poniedziałek  15 sierpnia 2016 r. odbył się KJS Park Smaków, który stanowił trzecią rundę Dolnośląskiej Ligi Rajdowej. Próby sportowe zlokalizowane były w Wałbrzychu i Jugowicach.

Cechą charakterystyczną typowych KJSów są kręte próby sprawnościowe, na których decydująca jest nie tylko szybkość przejazdu, ale także odpowiednia nawigacja przez pilota. Błędny przejazd trasy skutkuje naliczeniem tzw. taryfy, czyli uzyskaniem wyniku karnego 150% czasu zwycięzcy próby. Taka strata w KJSie może być już nie do odrobienia. I tak było w tym przypadku. Organizator wytyczył dwie próby na strefie ekonomicznej, gdzie wiele załóg popełniło błędy nawigacyjne, oraz jedną trudną techniczne próbę, gdzie wąskie drogi i wysokie krawężniki okazały się pogromcami wielu załóg.

Z bardzo dobrymi wynikami KJS Park Smaków ukończyli zawodnicy Bielawskiej Grupy Motosport. W klasie V 3 miejsce zajęli Paweł Pawlaczek i debiutujący w roli pilota Szymon Mazur (BMW 318). Na drugim stopniu podium w klasie IV uplasowali się Mateusz Boczula i Malwina Nesterenki (Subaru Impreza). W klasie III na 12 miejscu do mety dojechali Piotr Wołek i Tomasz Wołek (Citroen Saxo), a oczko niżej metę przekroczyli Tomasz Łuczyński i Krzysztof Moskalik (BMW E36 316i). 1 miejsce w klasie I zajęli Sławomir i Tomasz Szel (Daewoo Tico), trzecie miejsce Adam Idzi pilotowany przez syna Arkadiusza Idzi (Fiat 126p), a na 11 miejscu do mety dojechali Dariusz Łabik i Patrycja Cieleban (Fiat 126p).

Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony także jako kibice, którzy byli widoczni w ciągu całego dnia zmagań.

Kolejna runda Dolnośląskiej Ligi Rajdowej zaplanowana została na 28 sierpnia w Lubaniu, ale wszystko wskazuje na to, że zawody zostaną przełożone.