komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 22 czerwca 2017

Pauliny, Tomasza

Uczniowie z Tuszyna we Władysławowie

piątek, 16.6.2017 19:40 , komentarze: 2 , odsłony: 751
kategorie artykułu:

Uczniowie klasy 4b ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie wraz ze swoim wychowawcą p. Jarosławem Pawlaczkiem i opiekunką p. Ewą Fyszko, wyjechali w dniach 22.05 – 29.05 na „Zieloną szkołę” do Władysławowa.  Podróż zaczęła się w poniedziałek na stacji PKP we Wrocławiu, skąd pociągiem InterCity dotarliśmy do Gdyni, a następnie po przesiadce, do Władysławowa. Po zajęciu pokoi i rozpakowaniu się udaliśmy się na przechadzkę nad morze.

Drugiego dnia, po śniadaniu zrealizowaliśmy pierwszy punkt programu, czyli 16 kilometrowy spacer plażą z Władysławowa na Rozewie i z powrotem. Na najbardziej na północ wysuniętej części Polski zwiedziliśmy latarnię morską i okolice.

Następnego dnia udaliśmy się pociągiem do Gdyni, gdzie czekała na nas rezerwacja w hali trampolin Jump City.  Po godzinnych akrobacjach na trampolinach, nie zabrakło nam na szczęcie sił na zwiedzanie Gdyni, a w szczególności okrętu „Błyskawica” i portu. Na czwartek zaplanowaliśmy obchód Władysławowa, zwiedziliśmy COS Cetniewo, Aleję Gwiazd Sportu, port oraz weszliśmy na Wieżę Rybaka, skąd podziwialiśmy piękne widoki na półwysep, morze i okolice. Znaleźliśmy też czas na plażowanie. W piątek udaliśmy się na Półwysep Helski, gdzie zwiedziliśmy Juratę, tutejsze molo i plaże oraz Hel – Fokarium,  latarnię morską,   port.

Kolejny dzień był najtrudniejszy podczas naszego pobytu. Musieliśmy wstać o 6.00 rano, aby zdążyć na pociąg do Helu. Stąd wypłynęliśmy tramwajem wodnym do Gdańska. Na promie spotkaliśmy bardzo ciekawego człowieka – mieszkającego w Niemczech, 81- letniego pana Andrzeja, który pieszo, idąc plażą,  dotarł w dwa tygodnie ze Świnoujścia na Hel, udając się na spotkanie z kolegami do Gdańska. Po dopłynięciu, zwiedzanie rozpoczęliśmy od gdańskiej starówki: zobaczyliśmy słynnego „Żurawia”, fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz, przepiękne, malownicze kamienice i ulice wypełnione turystami i straganami. Wdrapaliśmy się też na wieżę Bazyliki Mariackiej pokonując 409 schodów. Nagrodą były wspaniałe widoki na Gdańsk i okolice. Niestety, z braku miejsc, tylko z zewnątrz zobaczyliśmy efektowną bryłę Muzeum II Wojny Światowej. Zmęczeni, późnym wieczorem wróciliśmy do Władysławowa. Dlatego całą niedzielę, korzystając z pięknej pogody spędziliśmy na plaży: pływaliśmy w morzu, budowaliśmy zamki z piasku, graliśmy w siatkówkę i ringo.

W poniedziałek po śniadaniu rozpoczęło się pakowanie i sprzątanie. Niestety, po południu czekał już na nas w Gdyni, pociąg do Wrocławia i musieliśmy wyjeżdżać. Jest jednak szansa, że wrócimy, bo uczniowie jednogłośnie uchwalili, że następna „Zielona szkoła” również odbędzie się we Władysławowie. Podsumowując – mieliśmy piękną pogodę przez cały pobyt, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, dzięki aplikacji mobilnej wiemy, że w sumie przeszliśmy 80,5 kilometra, podróż odbyliśmy w sumie 13 pociągami, wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

                                              
                                                                                         Jarosław Pawlaczek

 

Wasze komentarze

Z relacji córki wiem, że było super. Z...
piątek, 16.06.2017 20:52 autor:
dzisiaj, 2 godz temu
3
dzisiaj, 4 godz temu
środa, 21.6.2017 13:00
3
środa, 21.6.2017 10:00
środa, 21.6.2017 08:00
4
środa, 21.6.2017 08:49
1
środa, 21.6.2017 08:30
wtorek, 20.6.2017 15:25
wtorek, 20.6.2017 18:00
1
wtorek, 20.6.2017 13:09
1
wtorek, 20.6.2017 13:09
sobota, 17.6.2017 18:00
1
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
MYJNIA SAMOCHODOWA
MYJNIA SAMOCHODOWA
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Dywany Dzierżoniów
Dywany Dzierżoniów
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Kominki Multimedialne
Kominki Multimedialne
Dzieciolandia
Dzieciolandia
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
portalenieruchomosci.pl
portalenieruchomosci.pl
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
Szkoła Jazdy Jazda z Drozdem
Szkoła Jazdy Jazda z Drozdem