V Sowiogórski Maraton Rowerowy - podsumowanie

wtorek, 4.7.2017 22:44 1696 3

W niedzielę 2 lipca  na terenie OWW Sudety stawili się miłośnicy i sympatycy kolarstwa  górskiego MTB. W tym roku ok. 300 kolarzy wystartowało w V Sowiogórskim  Maratonie Rowerowym zorganizowanym przez Miasto Bielawa, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z  Lincoln ElectricBester.

Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach tj. Trasa Rodzinna i Młodzieżowa- 5 km, MINI - 26 km oraz MEGA 43 km. Na starcie oprócz zawodników z „naszego terenu„ (Bielawa, Pieszyce, Dzierżoniów i okolice) stawili się  również zawodnicy MTB z całej Polski i Czech.Na dystansie MINI wystartowało 191 zawodników. Na dystansie MEGA rywalizowało 98 zawodników. Na trasie rodzinnej sklasyfikowano łącznie 20 zawodników a na młodzieżowej 12 zawodników.

Zwycięzcą zawodów na dystansie MEGA wśród panów został Wojciech Halejekz JBG – MTB TEAM, wśród pań Iwona Kurczabz SGR SPECJALIZED.Dystans MINI wygrał Bartosz Łysak z CRANBERY TEAM GŁUSZYCA, a najlepszą zawodniczką na tym dystansie została Joanna Ignasiak z MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM.

Najlepszy Bielawianin Michał Gołębiewski z Dream-Bike Bielawa zajął 3 miejsce na dystansie MINI,a na dystansie MEGA Witold Węglarz z Lincoln ElectricBesterBike Team Bielawa uplasował się na 29 miejscu.

Na dystansie rodzinnym I miejsce zajęła rodzina Staniak w składzie ( Konrad Staniak, Błażej Staniak, Łukasz Staniak). W konkurencji młodzieżowej zwycięzcą wśród chłopców został Błażej Staniak, natomiast najlepsza wśród dziewcząt była Natalia Firlej. Organizator przygotował również trasy dla najmłodszych miłośników dwóch kółek. Dla nich zorganizowano wyścigi w kategoriach  do 5,  do 7 i do 10 lat. Jak co roku były to wyścigi, które spotkały się z największym i najgłośniejszym dopingiem kibiców. Wszystkie startujące dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i słodkie upominki od organizatora.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników, które są  dostępne na stronie