Wyścig po pasie lotniska z udziałem dzierżoniowskiej policjantki

sobota, 18.6.2016 08:50 3626

Dzierżoniowska policjantka Małgorzata Turkiewicz uczestniczyła w niezwykłym biegu po pasie startowym wrocławskiego lotniska. Bieg miał charakter charytatywny – wpisowe zostało przekazane Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz sfinansowany został zakup wózka dla Antka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna pracownika lotniska. Do udziału w biegu na pasie startowym wrocławskiego lotniska zgłosiło się ponad tysiąc osób.

Pas startowy lotniska to zwykle miejsce pilnie strzeżone i niedostępne dla postronnych. Pasażerowie do samolotów chodzą wyznaczonymi ścieżkami lub docierają rękawami. Nikt nieproszony nie chodzi tam jak chce, a już na pewno nie biega. Aż do nocy z soboty na niedzielę. Płytę wrocławskiego portu lotniczego udostępniono biegaczom na niezwykły wyścig na 5 i 10 km – WRO Runway Run.

Przed biegiem odprawa przebiegła zgodnie ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa. Każdy musiał mieć dokument tożsamości i przejść kontrolę bezpieczeństwa. Start na 5 km nastąpił 30, a na 10 km 35 minut po północy.

Biegaczy do boju zagrzewali mistrz świata w kickboxingu Michał Turyński oraz mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, Zbigniewem Bródka, który ostatecznie zajął drugie miejsce w biegu na dystansie 5 km.

Najważniejsze tej nocy były dzieci z kliniki Przylądek Nadziei, podopieczni Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Wpisowe zostało przekazane na klinikę, dodatkowo zbierane były podpisy biegaczy na wielkim czeku. Udało się zebrać ponad 50 tys. zł na walkę z rakiem.

Do udziału w biegu na pasie startowym wrocławskiego lotniska zgłosiło się ponad tysiąc osób. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby wejść na drogę o długości 2,5 kilometra i szerokości 60 metrów, która na co dzień dostępna jest tylko dla samolotów

Policjantka dzierżoniowskiego ruchu drogowego Małgorzata Turkiewicz uzyskała czas 27 minut i 11 sekund na 5 kilometrowym odcinku.

Naszej koleżance życzymy coraz większego zapału do biegania i oczywiście wielu sukcesów w kolejnych startach.