Za nami I seria Pucharu Polski! Ewelina Szybiak dwa razy trzecia!

poniedziałek, 25.4.2016 21:45 1921 0

W dniach 23-24.04.2016r.  zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów rywalizowali w I serii Pucharu Polski w Grudziądzu. Bardzo dobry występ w tym wyścigu odniosła Ewelina Szybiak, zajmując dwa razy trzecie miejsce w wyścigu jazdy indywidulanej na czas i ze startu wspólnego w kategorii elity kobiet.

Pierwszego dnia rozegrane zostały wyścigi jazdy na czas. W rywalizacji elity kobiet na dystansie 15km wygrała litwinka Ausrine Trebaite z GK Planet X-BOGO Szczecin. Ewelina Szybiak z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów była 3,  Dorota Przęzak 29, Paula Pisarska 51. W kategorii juniorek Aurela Nerlo była 5 a Weronika Laszkiewicz 17. Zanim do wyścigu ruszyła elita kobiet to do  rywalizacji przystąpiły juniorki młodsze na dystansie 10km. Tutaj 20 miejsce zajęła Małgorzata Dąbrowska a 21 była Laura Wójcik. Dalej 41 była Maja Jasionowska, 42 Wiktoria Zborowska a 43 Marianna Kolinko. W kategorii junior po walce na 15 km trasy Michał Mroczkowski zajął 33 lokatę.

Drugiego dnia zmagań w Pucharze Polski odbyły się wyścigi ze startu wspólnego na wymagającej rundzie o długości 17km. W elicie pań po zaciętej rywalizacji na dystansie 87km Ewelina Szybiak ponownie zajęła 3 miejsce, finiszując z 5-cio osobowej ucieczki z peletonu. Zwyciężyła Katarzyna Wilkos z Atom Mat Sobótka. 32,33  i 36 po finiszu z peletonu były Dorota Przęzak, Natalia Mielnik i Paula Piasrska. Aurela Nerlo wśród juniorek zajęła 11 miejsce. W rywalizacji juniorek młodszych na dystansie 52km 14 miejsce zajęła Laura Wójcik,  28 Małgorzata Dąbrowska,  36 Wiktoria Zborowska a 37 Maja Jasionwoska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności Centrum TMT Skoda Dzierżoniów, za pomoc w transporcie zawodników na zawody.